Українських моряків кинули до в’язниці у Греції

Грецький суд засудив капітана судна Christine до п'яти років тюремного ув'язнення, а інші п'ятеро моряків отримали по чотири роки в'язниці. Їх звинуватили у навмисному затопленні судна і в забрудненні моря нафтопродуктами.

Грецький суд визнав 21 листопада шістьох українських моряків винними у навмисному затопленні вантажного судна в Іонічному морі і засудив їх до різних термінів тюремного ув'язнення, повідомляє Афінське агентство новин.

Суд засудив капітана судна до п'яти років тюремного ув'язнення, а інші п'ятеро моряків отримали по чотири роки в'язниці. Оскаржити вирок морякам доведеться з-за грат, оскільки суд відмовився відпустити їх з-під варти до розгляду апеляції.

Судно Christine під прапором Того пливло з албанського порту Дуррес в болгарський Бургас і затонуло 18 листопада, поблизу грецького острова Кефалінія.

Судно отримало пробоїну під час шторму і затонуло. Вся команда у складі шести громадян України залишила судно на рятувальній шлюпці. Після цього моряки з'явилися в управлінні берегової охорони на півночі острова і повідомили про загибель судна, яке зараз лежить на глибині 45 метрів приблизно в однієї морської милі від берега Кефалінія.

Берегова охорона не повірила розповіді моряків, і вони були взяті під варту.

У неділю суд Кефалінії визнав моряків винними у навмисному затопленні судна і в забрудненні моря нафтопродуктами. При цьому, як зазначалося в повідомленні берегової охорони, розлив палива був незначним.

Моряки зараз знаходяться в поліцейській дільниці на Кефалінія. Про те, де їм належить відбувати покарання, не повідомляється.

Представник посольства України в Афінах висловив надію, що моряки зможуть успішно оскаржити рішення грецького суду.

"Я не думаю, що вони винні. Я не думаю, що вони стали б топити судно таким екстремальним способом з ризиком для свого життя", - сказав він.

Читайте також:

Полонені у Венесуелі українські моряки повернуться додому власним коштом

У порту Поті затримали судно з українцями і росіянами

Українські моряки відбили напад сомалійських піратів

Глави МЗС України та Венесуели обговорили умови екстрадиції українських моряків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: