Українських моряків випустили з російського "полону"

Екіпаж риболовецького судна "Ялта" без адекватних пояснень протримали в Росії чотири місяці і стягнули штраф.

Моряки з бердянського судна "Ялта", яких тримали без пояснень чотири місяці в Росії, звільнені та повернулися додому.

Українське риболовецьке судно затримали 6 лютого російські прикордонники. Вони змусили капітана прямувати у Краснодарський край. Там моряків звинуватили в незаконному вилові риби та посадили у СІЗО.

Згідно з міжурядовими документами, кордонів на Азовському морі немає, твердять юристи. Та навіть якщо провести умовний розподіл, українці все одно були значно ближче до рідних берегів, аніж до російського рубежу.

Суд першої інстанції підтвердив невинуватість моряків, але прокуратура подала апеляцію. Вирішення своєї долі українці чекали вже на судні під цілодобовою охороною. Всього у полоні вони провели 138 діб, що навіть більше, ніж термін полону екіпажу Faina, захопленого сомалійськими піратами.

18 червня українців визнали винними в незаконному промислі. Вони повинні заплатити по 10 тисяч російських рублів з кожного в якості штрафу.

Юристи не розуміють, на яких підставах російська Феміда підписала українським морякам обвинувачувальний вирок. "Російська сторона викручувалася вже в останній момент. Необхідний був хоч який обвинувачуваний вирок для того, щоб зберегти обличчя", - каже юрист Роман Молодецький.

Тепер моряки бояться виходити в море, адже мають судимість. Якщо росіяни знову затримають корабель, вони вже вважатимуться рецидивістами.

Адвокати "Ялти" планують подавати касаційну скаргу на рішення російського суду. Вони вимагатимуть зняття судимостей, а також відшкодування збитків морякам та судновласнику – за більш ніж чотиримісячний простій.

Нагадаємо, екіпаж "Ялти" зупинили у морі 6 лютого. Російські прикордонники піднялись на борт судна та змусили капітана прямувати в Темрюк – порт у Краснодарському краї. Там моряків звинуватили у незаконному вилові риби та заарештували.

Докладніше про російський полон "Ялти" дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Біля Аргентини знайшли човен із золотом на 18 мільйонів доларів

У Карибському морі круїзний лайнер не пускають в жоден порт

В Нігерії затримали український літак зі зброєю

Інформацію про загрозу розстрілу українських моряків спростували

Відео"Ялта" повернулася з російського "полону"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: