Українських спостерігачів у Молдові назвали злочинцями та революціонерами

Комітет виборців України закликав владу відреагувати на ставлення до вітчизняних спостерігачів у Молдові, яких використали у політтехнологіях.

Комітет виборців України, представники якого разом з грузинськими спостерігачами із складу Європейської мережі організацій по спостереженню за виборами (ЕNЕМО) були вислані з Молдови, закликають владу України відреагувати на дії Кишинева.

Про це заявив керівник Місії спостереження ЕNЕМО (Європейській мережі організацій зі спостереження за виборами) в Молдові Сергій Ткаченко.

За його словами, передвиборча програма правлячої сьогодні в Молдові партії комуністів будувалася на основі тез про стабільність, недопущення безладів і експорту всіляких “кольорових” революцій. А враховуючи відомі події “Помаранчевої революції” в нашій державі, передбачив він, молдавська влада бачила українців в образі ворога.

Ткаченко відзначив, що переглядаючи передачі молдавського телебачення напередодні виборів, спостерігачі бачили, що події, пов'язані із спостерігачами, є головними в інформаційних повідомленнях місцевих ЗМІ. При цьому, відзначив він, їх представляли як людей, які прибули з метою дестабілізувати ситуацію напередодні виборів.

“Фактично, цією місією ми стали частиною їх передвиборної політичної технології", - сказала глава місії ЕNЕМО.

Крім того, за словами Ткаченка, спостерігачам від місії стали загрожувати невідомі люди, через що керівництво вирішило скрутити роботу і з міркувань безпеки повернути спостерігачів в свої країни.

Голова правління КИУ Олександр Черненко, зі свого боку, підкреслив, що пояснити дії молдавської влади в цілому важко, і назвав їх “абсурдними”.

У КВУ вважають, що на такі дії молдавської сторони обов'язково має бути реакція української влади. На їх думку, Київ повинен, як мінімум, вимагати від Кишинева офіційного пояснення подій, які сталися з громадянами України в Молдові напередодні парламентських виборів.

За оцінками Черненка, представники влади діяли “спонтанно, не організовано, в телефонному режимі”. Жодних роз'яснень таких дій, за його словами, спостерігачі не отримали.

Він розповів, що лише секретар ЦВК Молдови назвав спостерігачів місії ЕNЕМО “ненадійними і небажаними”, а голова ЦВК - карними “злочинцями, причетними до організації “кольорових” революцій”.

Нагадаємо, дострокові парламентські вибори пройшли в Молдові 29 липня, оскільки сформований з другої спроби після виборів 5 квітня парламент так і не зміг вибрати президента.

Як повідомлялося, 28 липня стало відомо, що влада Молдавії вислала з країни міжнародних спостерігачів з країн ближнього зарубіжжя, у тому числі п'ятьох представників України.

Як повідомив речник Комітету виборців України Олександр Черненко, міграційна поліція повідомила спостерігачам про те, що їх депортують з Молдови, а українців притягли до суду, оскільки, на думку офіційної Молдови, вони в'їхали в країну нелегально.

"Дійсно, ми в'їхали в Молдову через Придністров'я. Оскільки Молдова не визнає кордону з Придністров'ям, то на молдовському боці лише оглянули наші паспорти і не поставили там жодних відміток", - пояснив Черненко.

Він зазначив, що "законність перетину кордону в такий спосіб підтвердив і український консул у Молдові, посилаючись на якісь міжнародні договори, але для місцевого суду це не стало аргументом".

В результаті українці були змушені заплатити адміністративний штраф у 100 доларів США та були депортовані.

Читайте також:

Місія СНД визнала вибори в Молдові демократичними

Вибори в Молдові: комуністи лідирують, але програють

Президент Молдови назвав екзіт-поли "художньою самодіяльністю"

Молдавська опозиція має всі шанси сформувати уряд

ВідеоУ Молдові ображали українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: