Абітурієнти розпочинають доросле життя в обшарпаних стінах та серед холодильників-смітників.
В Україні цього року вищі навчальні заклади забезпечили гуртожитками лише 60% приїжджих студентів, іншим довелося шукати квартиру. Студентів, яким все ж таки вдалося поселитися в гуртожиток, у деяких випадках щасливцями назвати складно, йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".
Журналісти програми побували в одному зі столичних помешкань для студентів – в сьомому гуртожитку Національного авіаційного університету – і були шоковані.
На перший погляд, гуртожиток здавався звичайною будівлею для проживання, але це тільки зовні.
Опинитися у середині будівлі виявилось просто - вахтера не було на місці. По боках житла краще не озиратися – це готові декорації до зйомок фільму жахів. Зустрічає гуртожиток своїх постояльців обшарпаним стінами, стелею, яка ось-ось впаде на голову, та іржавою сантехнікою. Особливо вражає кухня - схоже вона існує лише для того, щоб раз і назавжди відбити бажання харчуватися. Душова кімната в гуртожитку єдина на 9 поверхів.
У багатьох секціях гуртожитку можна наштовхнулися на так звані холодильники-смітники. Продукти там лежать роками разом з тарганами. При цьому бридкі комахи не лише там знайшли собі домівку - вони усюди.
Та як не дивно, бажаючих жити в цьому гуртожитку вистачає. При тому, що в одній кімнаті такого "хостелу" проживає по шість людей.
Водночас у кабінеті завідувачки гуртожитку євроремонт - стіни рівненькі, а підлога чиста.
Ректор авіаційного університету запевняє, що в гуртожитку номер 7 активно йде ремонт.
"Сьомий гуртожиток зараз в ремонті весь. Там один стояк відремонтований, один - ні. Він планово поставлений на ремонт на це півріччя", - заявив він.
Ректор пообіцяв, що за місяць все владнає: "Ремонт там дуже складний. Тому ми його зробимо. В цьому місяці ми його закінчимо".
Тож скоро студенти сьомого гуртожитку заживуть як люди, але чи перестануть вони годувати тарганів і мишей та викидати сміття з вікон гуртожитку після євроремонту, невідомо.
Раніше повідомлялося, що міністр освіти України Дмитро Табачник вважає гуртожитки нормальним житлом для українських студентів.