Українських студентів зробили рабами російських туристів у Туреччині

Ділки готельного бізнесу обманом вивозили студентів до Туреччини й примушували їх працювати у нелюдських умовах.

Українська міліція вийшла на слід банди, яка жорстоко експлуатувала студентів-філологів одного з найпрестижніших вузів країни. Їх вивозили до Туреччини на практику, проте там молодь потрапляла у рабські умови, створені "ділками готельного бізнесу".

Жертвами шахраїв стали 15 українських студентів з кафедри турецької філології одного з елітних університетів країни. Приманкою для них стала обіцянка легких грошей і додаткових знань завдяки мовній практиці.

"Громадянин Туреччини, двоє грузинів і українка агітували і наймали студентів прямо в інституті", - розповіли в міліції. Вочевидь, деканат теж був обізнаний про це – адже без відома вузівських чиновників навіть оголошення на дошку не повісиш.

У даному випадку зловмисники зустрічалися з хлопцями прямо в аудиторіях і обіцяли їм проживання у п’ятизірковому готелі, повний пансіон, роботу аніматорами не більше 3-4 годин на день за хорошу зарплату і прекрасну мовну практику.

З усіма бажаючими аферисти склали контракти (згідно з цим документом, кожен із студентів мав сплатити переліт до Туреччини у розмірі 350 доларів США), хоча жодної міністерської ліцензії або договору про стажування за кордоном між вузом і фірмою не було.

"Перша несподіванка чекала на майбутніх філологів відразу після прибуття в Туреччину, - розповідає представник прес-служби МВС Микола Жукович. - Їх поселили в підсобках і дуже погано годували". При цьому ні про яку мовну практику не було й мови - "хлопці обслуговували російськомовних гостей". Простіше кажучи, організовували їм "активний відпочинок" по 14 годин на день. Обіцяна студентська віза насправді виявилася туристичною, тобто без права на працю. У результаті студенти, по суті, виявилися нелегалами. При цьому, згідно з укладеним ще в Україні контрактом, вони не могли відмовитися від виснажливої роботи. Інакше їм загрожував штраф у розмірі 1 тисячі доларів.

"Не радувала й заробітна плата, - наголошує Микола Жукович. - Хлопці отримали її лише один раз по 250 доларів на людину".

Незабаром студенти потрапили у поле зору турецької поліції і були затримані. Як тільки поліцейські дізналися, що вони працюють у готелі без дозволу, їх залишили в жандармерії під вартою майже на тиждень, а потім зобов'язали сплатити штраф за незаконне перебування в країні. Після сплати штрафу студентів депортували на батьківщину.

Сьогодні майбутні знавці турецької мови опам'ятовуються після пережитого шоку від обслуговування росіян і інших курортників в умовах "турецького рабства".

Одночасно міліція Київської області порушила кримінальну справу у зв'язку з трудовою експлуатацією студентів за ч.2 ст.149 (незаконний договір про передачу людей) Кримінального кодексу України. Крім того, слідчі встановлюють ступінь причетності до події функціонерів вузу, в якому навчаються потерпілі.

Читайте також:

Мешканець Житомирщини продавав односельчан у рабство

Українських інвалідів продавали в рабство до Росії

Київські ділки тримали у рабстві 14 китайців

На Донеччині пенсіонерка продавала дівчат у рабство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: