Український бабак передбачив ранню і теплу весну

Тимко ІІ, харківський бабак, не побачив свою тінь, коли його розбудили й вийняли з будиночка, тому, за прогнозами, весна буде хорошою.

Бабак Тимко, що живе в Харківській області, 2 лютого "не побачив" свою тінь і тим самим передбачив ранню і теплу весну.

У мить, коли бабака вийняли з його будиночка, стояла похмура погода.

Старший науковий співробітник, доцент біологічного факультету Харківського національного університету ім. Каразіна Віктор Токарський за традицією дістав Тимка з його будиночка на території біостанції університету в селі Гайдари Змієвського району Харківської області.

"Точно весна прийде рано і буде теплою. Так сказав Тимко", - повідомив він.

Як повідомлялося, цього року повноваження головного провісника погоди перейшли від Тимка І-го, який "передбачав" її протягом 6 років, до Тимка ІІ-го, якому в березні виповниться рік.

Тимко І у віці 10 років пішов "на пенсію" і в даний час знаходиться в сплячці.

Старший науковий співробітник розповів журналістам, що Тимка ІІ-го знайшли сільські жителі в Бурлукських степах, де в даний час створюється національний парк "Східні степи", і принесли на біостанцію ХНУ.

За інформацією Токарського, кандидатуру нового "метеоролога" біологи вибирали з кількох молодих байбаків, керуючись, перш за все, наявністю у нього спокійного і поступливого характеру.

Студенти біологічного факультету університету зачитали жартівливе звернення Тимка І-го до громадян України про передачу своїх повноважень і прийняли Тимка ІІ-го в студенти, одягнувши на нього академічну мантію і шапочку.

Нагадаємо, День бабака відзначається з 2004 року на території біостанції Харківського національного університету ім. Каразіна в селищі Гайдари Змієвського району Харківської області, де біологи займаються розведенням і вивченням бабаків.

Ініціаторами проведення свята стали харківські журналісти і екологи, які запропонували відзначати його за аналогією з американським Днем бабака, який відзначається щороку 2 лютого в США.

За задумом українських ініціаторів свята, він покликаний підкреслити природну своєрідність східно-українського лісостепу і привернути увагу громадськості до проблеми охорони популяції бабаків.

Перша згадка про День бабака датована 1841 роком, а офіційним американським святом він став у 1886 році.

За американською традицією вважається, що якщо цього дня бабак, вилізши з нірки, побачить свою тінь, то весна буде пізньою, а якщо день похмурий і тіні немає - то ранньою.

В Україні бабак охороняється законом.

У 2009 році Тимко "не побачив" свою тінь і тим самим передбачив ранню і теплу весну.

Читайте також:

В США відзначають День бабака. Екологи просять не мучити тварину

Львівського бабака розбудять лише на Стрітення, а харківського відправили на пенсію

Францію будуть судити за зникнення хом’яків

ВідеоУкраїнський бабак передбачив ранню і теплу весну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: