Український посол: Росія сіє паніку та створює вакханалію

Український посол при Євросоюзі жорстко розкритикував Росію за заяви про те, що Україна не може заплатити за спожитий газ.

Росія хоче посіяти паніку, заявляючи про неспроможність України розплатитися за газ.

Про це заявив посол України при Європейському Союзі Андрій Веселовський.

Він нагадав, що 29 травня прем'єр-міністр РФ Володимир Путін провів телефонну розмову з президентом Єврокомісії Жозе Баррозу. Російський політик попросив Європу допомогти Україні розрахуватися за газ і нагадав про звернення Росії до МВФ щодо проведення аудиту України та надання їй кредиту.

“Робиться це з абсолютно тією самою метою, що і в січні: посіяти паніку, створити враження, що українська влада не контролює ситуацію, що населення перебуває у великому ризику, нема кому про нього подбати”, - переконаний український дипломат.

В той же час, на його думку, неплатоспроможність України лише гіпотетична. “Ми всі маємо абсолютно тверду упевненість в тому, що Україна заплатить за газ за травень, так само, як вона перед тим заплатила за квітень, перед тим за березень і так далі. Хоч на початку кожного місяця з Москви і лунають розпачливі вигуки, що українці нам не заплатять, це – банкрути, вони – авантюристи, в них грошей немає і так далі”, - впевнений Веселовський.

“Ось вся ця вакханалія і скандальні заяви будуть лунати до того моменту, поки Україна не заплатить. А вона заплатить, 7 червня розрахується, і я хочу вірити, що так буде і надалі”, - додав посол.

Нагадаємо, напередодні міністра палива та енергетики Юрій Продан заявив, що Україна вчасно, до 7 липня, завершить перерахунок коштів за спожитий російський газ.

За інформацією урядовця, українській стороні залишилося сплатити ще близько 500 мільйонів доларів.

До цього російська сторона кілька разів висловлювала сумніви в тому, що Україна зможе вчасно сплатити за спожитий газ і за газ, необхідний для заповнення вітчизняних підземних сховищ блакитного палива.

Зокрема, 2 червня цю тему обговорили керівники "Газпрому" Олексій Міллер і НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина.

Міллер заявив, що російська сторона навіть не думає про нове відключення газу Україні, але нагадав, що в разі, якщо вона вчасно не заплатить за спожите блакитне паливо, сторони перейдуть на передоплату.

Читайте також:

Україна пообіцяла вчасно заплатити за російський газ

"Газпром": відключити Україні газ неможливо

Росія запропонувала Європі втрутитися у газову суперечку з Україною

"Газпром" попередив Європу про можливі проблеми з транзитом газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: