Український посол у Москві: ми розберемося з НАТО без Росії

Костянтин Грищенко попросив Росію не впливати на процес євроатлантичної інтеграції України.

Український посол у Росії Костянтин Грищенко попросив РФ зрозуміти, що Україна самостійно вирішить питання щодо вступу до НАТО.

Про це дипломат заявив під час дискусії з представником Росії при НАТО Дмитром Рогозіним а ефірі програми "К барьеру" на російському телеканалі НТВ.

"Визначатися щодо членства в НАТО будуть громадяни України, а не Москва, Вашингтон чи Брюссель. І це повинні чітко зрозуміти в Росії", - наголосив Грищенко.

Він також зазначив, що, незважаючи на гострі суперечки стосовно НАТО в самій Україні, інтеграція до Альянсу буде виключно внутрішнім процесом, на який не повинні впливати зовнішні гравці.

Разом із тим, за словами Грищенка, Київ готовий обговорювати з Москвою тему НАТО, наводити свої аргументи. Але ті чи інші рішення Україна не буде ухвалювати під тиском або відповідно до побажань когось із зовнішніх гравців.

Щодо закиду Рогозіна про те, що керівництво України при реалізації євроатлантичної політики нібито ігнорує думку своїх громадян, посол відповів, що в українській еліті склався консенсус щодо того, що вступ до НАТО буде затверджений виключно на всенародному референдумі.

За словами Грищенка, зараз Київ зосередився на реалізації раніше досягнутих домовленостей про співпрацю з Альянсом, зокрема на виконанні щорічних планів Україна-НАТО.

Крім того, український посол закликав не перетворювати натовську тему на ключове питання відносин двох країн, через яке страждає українсько-російське співробітництво в багатьох важливих сферах.

"Києву і Москві є про що говорити поза темою євроатлантичної інтеграції. Особливо в умовах глобальної фінансово-економічної кризи", - додав Грищенко.

Читайте також:

Україна просить у США натовський фрегат

Меркель прагне визначити межі НАТО. Але Україні дає шанс

США і надалі підтримуватимуть намір України вступити в НАТО

Головком НАТО: Москва не буде церемонитися зі своїми сусідами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: