Український трикутник

У Ялті Чорномирдін закликав ЄС назвати дату вступу України, а Яценюк наголосив: Україна проти того, щоб Європейський Союз втручався до її відносин з Росією.

Ялтинська конференція - 2007
УНІАН
Ялтинська конференція покликана демонструвати відкритість України всьому світові.

Україна проти того, щоб Європейський Союз втручався до її відносин з Росією. 

Про це сказав міністр закордонних справ Арсеній Яценюк на 4-му саміті Ялтинської європейської стратегії, відповідаючи на запитання агенції "Українські Новини”. 

"Жаль, що коли ми починаємо говорити про україно-європейські відносини, чомусь завжди спливає Росія. І тут мені пригадується український анекдот про те, хто винен - невістка. Так її немає. А от її сукня висить. Так й у нас. Чому не рухається європейська інтеграція або чому вона не так швидко рухається, тому що є якісь проблеми з Росією. Давайте розділимо ці питання", - сказав він. 

Зі слів Яценюка, Україна сама впорається із проблемами в україно-російських відносинах, і в цьому їй не потрібна зовнішня допомога. 

"Давайте ми вирішимо україно-європейські відносини, і це буде кращою допомогою для того, щоб поліпшити наші двосторонні відносини з Російською Федерацією", - сказав міністр. 

Він сказав, що Росія не блокує вступ України до ЄС, але сильно пов'язана з ним своїми бізнес-інтересами.
Разом з тим, зі слів посла Росії в Україні Віктора Черномирдіна, Росія привітає співпрацю України з ЄС. 

Він сказав, що для Росії ЄС є основним економічним партнером, на який припадає близько 52% товарообігу, тому російська сторона розуміє, коли інші країни, у тому числі й Україна, прагнуть до партнерства з ЄС. 

"Україна, Росія і Євросоюз - це гарний союз, і ми будемо всіляко його вітати", - сказав він. 

Під час саміту, присвяченого в цілому перспективам євроінтеграції України, тема відносин ЄС- Росія-Україна стала центральною. 

Ґергард Шрьодер
УНІАН
Ґергард Шрьодер на саміті підкреслив важливість україно-російських зносин для Євросоюзу.

У своєму виступі канцлер Німеччини 1998-2005 років Ґергард Шрьодер наголошував на важливості україно-російських відносин для ЄС, вважаючи, що Росія зацікавлена в розвитку в Україні демократії й ринкової економіки, так само, як і ЄС.
 
Під час засідання зав'язалася дискусія між колишнім президентом Польщі Олександром Квасьнєвським і Віктором Черномирдіним про поведінку Росії стосовно пострадянських країн. 

Квасьнєвський дорікнув Черномирдіну в тому, що Росія не проводить культурної політики на цих територіях, а зосереджує основні зусилля на політичному впливі на них.
"Що ви зробили для вивчення російської мови в Європі за останні 18 років? Нічого!", - сказав він послові. 


"Будь ласка, зрозумійте, це пострадянський простір, ми не вороги. Можливо, ми не друзі, але ми партнери. Якщо ви дивитеся на частину Європи як на політичний вакуум, це неправильно", - сказав Квасьнєвський. 

У відповідь Черномирдін усе заперечував.
"Незабаром ви всі будете говорити російською мовою!", - сказав посол. 

Натомість Росія закликає Європейський Союз чітко відповісти Україні, коли вона може отримати членство.
Про це сказав посол Росії в Україні Віктор Черномирдін на 4-му саміті Ялтинської європейської стратегії. 

Віктор Черномирдін
Газета.Ru
Віктор Черномирдін чекає, коли ж усі прилеглі до Росії країни говоритимуть російською.

"Ви, європейці, взагалі дивні люди. Приїжджають одні, і кажуть, що готові прийняти Україну хоч сьогодні, хоч завтра. Приїжджають інші, і кажуть, що років через 20, ви розберіться там у себе", - сказав посол. 

Депутат парламенту Великобританії Стивен Баєрс роз'яснив, відповідаючи на запитання „Українських Новин”, що Росії було приділено на Ялтинському саміті увагу через зростання її ролі та впливу. 

"Це було нашою помилкою, що ми минулі три саміти недостатньо уваги приділяли ролі Росії. І ми на цю конференцію винесли тему російського виміру й зробили ми так тому, що роль Росії змінилася. Вона стала більш вагомою, і стала сильнішою фінансово через надходження від нафти й газу, і немає сумніву, що президент (Росії Володимир) Путін використає цю силу", - сказав Баєрс. 

Як відомо, президент Віктор Ющенко заявив, що Україна не буде просити ЄС назвати конкретну дату вступу. 

Ялтинська європейська стратегія (YES) є міжнародною структурою, створена для сприяння розвиткові України, для демонстрації відкритості країни усьому світу й для підтримки членства України в Євросоюзі. 

У засіданнях цього саміту беруть участь українські та європейські політики й експерти з європейської інтеграції.
В 2006 році підсумком роботи саміту стала доповідь, де зазначено можливу дату вступу України до ЄС - 2020 рік.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: