Українським партіям дозволили приховувати доходи

Парламент провалив законопроект, що мав зобов’язати політичні сили оприлюднювати дані про спонсорів партій, а також їхні декларації про доходи.

Верховна рада 6 жовтня провалила законопроект, яким пропонувалося зобов’язати політичні партії оприлюднювати на своїх сайтах інформацію про надходження та витрачання коштів.

Оприлюднення відомостей про доходи пропонувалося визначити обов’язковою умовою для участі партій в місцевих і парламентських виборах.

Відповідний проект закону у першому читанні підтримали лише 10 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроектом пропонувалося зобов’язати партії не пізніше ніж через 2 місяці після своєї реєстрації зареєструвати свій сайт, на якому обов’язково розміщувати інформацію про статут, програму, персональний склад керівних органів і про громадян, які фінансують партії, а також їхні декларації про доходи.

Крім цього, документом пропонувалося встановити, що "обов’язковою умовою участі партії у виборах є наявність сайту партії, який містить інформацію в хронологічному порядку про надходження та витрачання коштів даної партії не менше ніж за останні півроку з дня подачі заяви для реєстрації кандидата у депутати від цієї партії".

При цьому на сайті, згідно до законопроекту, партії зобов’язувалися надавати інформацію про джерела надходжень фінансових ресурсів партії.

Таку ж обов’язкову умову пропонувалося ввести для участі партій та їх місцевих організацій на рівні місцевих виборів.

Читайте також:

ВР відмовилась ініціювати вступ України в Євросоюз

Рада відмовилась зупинити підвищення комунальних тарифів

В Україні скасували опозицію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: