Українським селянам заборонили продавати землю до 2012 року

Термін дії минулого мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення спливав 1 січня 2010 року.

Верховна рада ухвалила зміни до перехідних положень Земельного кодексу України, які передбачають продовжити мораторій на продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення на два роки – до 1 січня 2012 року.

За ухвалення відповідного закону в другому читанні і в цілому проголосували 344 народних депутати з 432 зареєстрованих у сесійній залі.

Термін дії минулого мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення спливав 1 січня 2010 року.

Необхідність продовження мораторію автори закону пояснили тим, що досі немає прийнятих законів про державний кадастр, про ринок землі, про реєстрацію земельних ділянок, відсутня достовірна інформація про якісний склад земель, грошова оцінка земель сільгосппризначення.

Загалом, причина продовження мораторію - неготовність законопроектів, які мають регулювати земельні відносини, і Рада вважає, що в разі відсутності відповідних законодавчих і нормативних актів введення вільного користування землею як товаром призведе до гострого соціального конфлікту.

Депутати вважають, що продовження мораторію на продаж земель сільгосппризначення дасть змогу попередити можливі зловживання і злочинні дії.

Читайте також:

Карпачова вимагає пустити в приміщення Кабміну і Ради бомжів

Депутати Ради обговорили поняття "корова"

Томенко: Рада спробує влаштувати собі відпочинок до виборів

Яценюк визнав, що втік з парламенту і розповів, як його хотіли купити

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: