Українським водіям можуть дозволити алкоголь за кермом

Вживання алкоголю за кермом сьогодні в Україні карається штрафом 2,5-3,4 тисяч грн, або позбавленням водійських прав на рік-два, або ж 40-50 годинами громадських робіт.

ДАІ України готова дозволити водіям келих пива чи чарку горілки за кермом. Опоненти ідеї пророкують тотальний безлад на дорогах.

Вживання алкоголю за кермом сьогодні в Україні карається штрафом 2,5-3,4 тисяч грн, або позбавленням водійських прав на рік-два, або ж 40-50 годинами громадських робіт. Нещодавня заява начальника ДАІ Сергія Коломійця про можливе введення допустимої норми вмісту алкоголю в крові у водіїв на рівні тих самих 0,3 проміле розкололо суспільство на два табори.

Бажання лібералізувати законодавство в ДАІ пояснюють прагненням до європейських стандартів. Наприклад, у Швеції дозволений рівень вмісту алкоголю в крові водія - 0,2 проміле, у Франції, Німеччині, Швейцарії - 0,5 проміле, у Великобританії і того більше - 0,8. І навіть в Росії з 1 липня дозволено керувати автомобілем з 0,3 проміле в крові.

Однак народний депутат Анатолій Матвієнко впевнений, що в результаті нововведення на дорогах з'явиться більше п'яних водіїв і кількість ДТП зросте. У Київській області протягом доби ДАІ затримує більше 50 нетверезих за кермом (у вихідні більше 100). За перші шість місяців 2009 року по Україні ДАІ затримала понад 170 тисяч чоловік, які керували автомобілями підшофе. Підвищення штрафів скоротило кількість ДТП на 25%, але тим не менш кожне четверте ДТП скоєно за участю нетверезих водіїв.
Крім того, далеко не всі співробітники ДАІ згодні з намірами свого керівництва полегшити участь водіїв. Один з працівників інспекції не на диктофон і не називаючи свого імені говорить, що "на дорогах після цього буде повний кошмар". П'яних, мовляв, і так багато, тому він, навпаки, підтримав би жорсткість законодавства. Наприклад, введення кримінальної відповідальності за повторне затримання в нетверезому стані за кермом.

"Якщо буде дозволено сідати за кермо з 0,3 проміле алкоголю, усі позитивні досягнення будуть легко перекреслені і на дорогу буде страшно виїжджати", - упевнений водій з восьмирічним стажем Анатолій Шарий. На його думку, українцям давати подібні дозволи безглуздо, мовляв, де буде дозволено півкелиху, буде і келих, і пляшка, і дві. З ним згодна киянка Ірина Ситник, яка майже рік водить червоний Cherry QQ. За її словами, не можна порівнювати культуру українських та європейських водіїв. Вона приводить в приклад свій досвід водіння машини в Польщі, де ніхто нікого не підрізаєь і один одному не хамить.

Перевести проміле в кількість келихів і чарок, на думку експертів, можна лише приблизно - все залежить від маси тіла людини. Так 0,2 проміле приблизно відповідає одному 200-грамовому келиху червоного вина або двом пляшкам пива ємкістю 0,33 л, які вип'є чоловік середніх років і середньої ваги на голодний шлунок. Важко з точністю до хвилини визначити і термін, протягом якого злочинні проміле вивітрюються з організму. За умови введення в Україні допустимої норми в 0,3 проміле 50-річний чоловік, вага якого складає 75 кг при зрості 176 см, після 50 г горілки за кермо може сісти через півгодини.

Читайте також:

Водії зможуть писати SMS-скарги на інспекторів ДАІ

ДАІ визначить, скільки можна випити за кермом

ДАІ доводить: використання "Візиру" законне

Даішникам заборонили ховатися в кущах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: