Український хакер опротестував своє ув'язнення за допомогою літака

Українець Вадим Василенко, котрий більше 5 років перебуває у в'язниці США за звинуваченням у зломі 95 000 кредитних карт, оригінально виступив проти свого ув'язнення.

Український хакер Вадим Василенко, котрий більше 5 років перебувае у в'язниці за звинуваченням у зломі кредитних карток американців, опротестував своє ув'язнення за допомогою літака.

Літак з прикріпленим до нього банером "В. Василенко - у в'язниці більше п'яти років - без суду - хіба це законно?" ("V Vassilenko - Jailed 5 + years - no trial - is this legal?") пролетів над нижнім Манхеттеном, Брукліном і Брайтон-Біч у Нью-Йорку. Акція обійшлася хакеру в 1250 доларів.

Василенко був заарештований за звинуваченням в скоєнні нелегальних банківських операцій в лютому 2006 року. У жовтні 2007 року його звільнили достроково і передали імміграційній службі для депортації. Проте практично відразу Василенко було пред'явлено нове звинувачення - у зломі кредитних карт, після чого його повернули до в'язниці. Спочатку українець відмовився визнати себе винним, а пізніше погодився на це, але тільки в обмін на негайну депортацію. У свою чергу звинувачення і суддя відмовилися піти йому назустріч.

За час арешту Василенко чотири рази міняв адвокатів і поставав перед судом більш 40 разів. Тим не менш, рішення по його справі досі не винесено. В даний момент українець перебуває в манхеттенській в'язниці Manhattan Detention Complex. За словами адвоката Василенка Ріка Пасакрети, сам по собі факт такого тривалого утримання під вартою без судового вердикту виглядає кричущим, проте на це є певні причини, тому що справа його підзахисного виявилося дуже складною.

Нагадаємо, раніше група хакерів, до якої входили українці, зламувала комп'ютерні системи банків (як закордонних, так і українських) і крала реквізити платіжних карт.

 

Читайте також:

Хакери пообіцяли знищити Facebook 5 листопада

ФБР вербує хакерів на чемпіонаті світу з кібератак

Розкрито найбільше кібервторгнення в світовій історії

Хакери вкрали у Пентагону тисячі секретних документів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: