Український хакер Profexer співпрацює з кіберполіцією у справі про втручання РФ в американські вибори

Український хакер Profexer співпрацює з кіберполіцією у справі про втручання РФ в американські вибори

Фото: pixabay.com

У Кіберполіції розповіли про українця, який міг викрити російське хакерство.

У Кіберполіції України відреагували на нашумілу публікацію The New York Times, у якій йшлося про українця, який міг би викрити російське хакерство.

Про це ТСН повідомив очільник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

"Як тільки ми виявили у відкритих джерелах інформацію про причетність громадянина України до розробки програмного забезпечення, названого "PAS_TOOL_PHP_WEB_KIT", яке за даними американського СЕRT використовувалося для атаки, кіберполіція одразу почала її перевіряти. Нам вдалося встановити особу (українця), чиї дані були використані під час реєстрації ssl-сертифікату для ресурсу, через який здійснювалося розповсюдження вказаного програмного забезпечення. Можемо лише припустити, що він може бути причетний до створення цього сертифікату",- сказав він.

Демедюк підкреслив, що хакер не приходив до поліції із зізнаннями у співучасті в атаках, ніхто йому ніяких звинувачень чи підозр не оголошував.

"Зараз цей громадянин повністю співпрацює із правоохоронними органами. Більше того, він погодився надати всю необхідну інформацію та повний доступ до своїх ресурсів, які йому належать, якщо це сприятиме розслідуванню", - сказав він.

Наразі причетність українця до розробки програмного забезпечення "p.a.s." та використання його у кібератаках Кіберполіцією не встановлено. Крім того, це програмне забезпечення жодного разу не виявлялося під час відомих кібератак.

До цього часу Кіберполіції не надходили офіційні запити чи міжнародно-правові доручення від зацікавлених правоохоронних органів США чи інших країн.

Нагадаємо, хакер, відомий тільки під ніком "Profexer", завжди залишався в тіні. Він написав тільки комп'ютерний код в своїй квартирі і спокійно продав свою роботу в анонімній частини Інтернету, відомої як даркнет. Але минулої зими він раптово зник. Пости Profexer, і без того доступні тільки невеликій групі хакерів і кіберзлочинців, які шукали підказки в питаннях програмного забезпечення, зникли в січні - всього через кілька днів після того, як американські спецслужби публічно назвали програму, яку він написав, одним з інструментів, використаних при зломі Національного комітету Демократичної партії. Про це писали Ендрю Крамер і Ендрю Хіггінс в статті "Український експерт з шкідливим програмам, який міг би викрити російське хакерство", опублікованій на сайті газети The New York Times.

Повʼязані теми:

Наступна публікація