Український космонавт відправиться на МКС

Після 13-річної перерви Україна знову планує відправити свого космонавта на орбіту. Українець візьме участь в довгостроковій роботі на російському сегменті МКС.

Україна має намір направити свого космонавта на російський сегмент Міжнародної космічної станції (МКС).

Про це повідомила прес-служба Національного космічного агентства України (НКАУ) за підсумками візиту 12-14 жовтня в Україну глави Федерального космічного агентства РФ Анатолія Пермінова.

13 жовтня сторони провели восьме засідання підкомісії з питань співробітництва в сфері космічної промисловості комітету з питань економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії.

На засіданні підкомісії підведені підсумки виконання попередніх домовленостей та обговорені питання: пріоритетного проекту єдиного координатно-часового забезпечення України і Росії на базі російської Глобальної навігаційної супутникової системи ГЛОНАСС, співробітництва з виконання наукових експериментів на російському сегменті МКС, проведення фундаментальних наукових досліджень та дистанційного зондування Землі, спільного використання засобів Національного центру управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ).

"За результатами засідання підписано протокол, в якому передбачені заходи щодо подальшого розвитку співпраці за вищевикладеними напрямами та дано доручення відпрацювати питання про підготовку українського космонавта для польоту в космос на російському кораблі і його участі в довгостроковій роботі на російському сегменті МКС", - йдеться в повідомленні. Протоколом передбачено проведення спільних заходів з відзначення в Росії і в Україні 50-річчя польоту в космос Юрія Гагаріна.

Російська делегація відвідала НЦУВКЗ, розташований поблизу міста Євпаторія в Криму, для ознайомлення з його можливостями для участі в перспективних міжнародних космічних проектах, в тому числі реалізованих в рамках Російської Федеральної космічної програми. Керівник Роскосмоса Анатолій Пермінов високо оцінив стан готовності технічних засобів НЦУВКЗ і рівень підготовки його фахівців.

Зазначимо також, влітку Москва і Київ домовились, що українські фахівці візьмуть участь у роботах зі зборки й випробування космічних пілотованих кораблів "Союз" і "Прогрес".

Нагадаємо, в останній раз український космонавт літав у космос у 1997 році.

Читайте також:

Янукович хоче в космос разом з казахами

Україна домовиться з Китаєм про мирне використання космічного простору

Путін запросив українців випробовувати космічні кораблі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: