Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Український лікар навчився вирощувати кістки для поранених вояків АТО

Його методику офіційне керівництво медициною не досліджувало, тому грошей не дає.

Українські медики навчилися відрощувати пошкоджені ділянки рук та ніг, використовуючи для цього стовбурові клітини та кістки тварин. Пацієнтами хірургів стали воїни АТО, і вже понад 70 операцій засвідчили, що методика працює, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ортопед-травматолог Володимир Максимець розробляв технологію давно, а перших пацієнтів пролікував ще 12 років тому. Він твердить, що виростити можна будь-яку кістку. Для цього у спеціально оброблену кістку тварин вводять стовбурові клітини пацієнта. А потім – пересаджують її тому, хто потребує допомоги.

Юрій Савельєв, який був поранений у руку і втратив 12 см кістки, спершу не вірив, що лікар зможе відновити його здоров'я, але потім був вражений результатом. "Для мене це була якась фантастика", - зізнався він. Гроші на ці операції для воїнів АТО збирають волонтери, а про лікування звітують через інтернет. Загалом на відновлення здоров'я ветеранів уже пішло 20 млн гривень. У черзі – ще десятки бійців, а розчаровані та збіднілі українці жертвують усе менше. Держава ж на "не дуже перевірені методики" виділяти кошти категорично не погоджується – у МОЗ кажуть, що це буде можливо, якщо експерименти засвідчать надійність використаної Максимцем технології.

Кореспондент ТСН Оксана Щербина

ВідеоУкраїнські медики навчилися відрощувати пошкоджені ділянки рук та ніг

Залиште свій коментар

Вибір редакції