Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Український моряк повертається на батьківщину після чотирьох років ув’язнення в Індії

Два місяці тому дипломати домовилися про звільнення утримуваних з 2013-го українців.

Затриманий в Індії громадянин України - член екіпажу судна Seaman Guard Ohio - повернеться в Україну 2 грудня.

Про це міністр закордонних справ Павло Клімкін написав у своєму Twitter.

"Важливо, що домовленості виконуються. Два місяці тому під час візиту в Індію домовилися про звільнення утримуваних з 2013 українських членів екіпажу судна Seaman Guard Ohio. Один з них уже завтра повертається в Україну", - повідомив Клімкін.

Нагадаємо, що 27 листопада суд Індії звільнив 35 членів екіпажу судна американської компанії AdvanFort, яких затримали у 2013 році за звинуваченнями у незаконному перевезенні зброї. Серед заарештованих були громадяни України, Естонії, Великої Британії та Індії. 

судно було затримане індійською береговою охороною поблизу берегів штату Таміл-Наду в жовтні 2013 року. На борту вилучили 35 автоматів та близько 5700 одиниць боєприпасів. Моряки не змогли надати дозвіл на легальне перевезення зброї а індійських територіальних водах.

Індійський суд скасував вирок через брак доказів того, що судно порушило територіальні води Індії або становило будь-яку загрозу. Адвокат моряків заявив, що досі невідомо, чи будуть прокурори оскаржувати винесене рішення у верховному суді Індії. Власник судна - американська компанія AdvanFort - повідомив, що корабель було залучено до операції з боротьби з піратством, а в індійських водах він опинився, коли закінчилося пальне.

Раніше повідомлялося, що росіяни жорстоко підставили українських моряків у Нігерії. Моряків заарештували і звинуватили в незаконному обігу нафтопродуктів. Члени екіпажу всі звинувачення відкидають і називають помилковими. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції