Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Український моряк, засуджений до страти в Ірані, повернувся до України

Український моряк, засуджений до страти в Ірані, повернувся до України

Україна віддала Ірану шпигуна.

Український моряк Андрій Новічков, якому загрожувала смертна кара в Ірані за нібито вбивство мусульманина, повернувся на територію України. Про це повідомила кореспондент ТСН Інна Бондар.

Його обміняли на іранського шпигуна і він вже прибув до Києва. Після посадки він разом з представниками МЗС відповів на запитання журналістів.

За словами моряка, його збирались стратити в Ірані, але завдяки роботі українських дипломатів він повернувся додому. Він подякував консульству України, МЗС, зовнішній розвідці, президенту України, народним депутатам, які допомогли процесу обміну.

Сьогодні вночі Андрій Новічков повернувся до України Надзвичайний...

Опубліковано Embassy of Ukraine in the Islamic Republic of Iran Середа, 9 січня 2019 р.

У Новічкова запитали, як він почувається зараз. "Вижив, все нормально. Почуваюся добре. Спасибі всім хто допомагав і спасибі всім, хто не заважав", - відповів він.

На запитання, що сталося під час інциденту, і як випав за борт громадянин Ірану, Новічков відповів: "Це специфіка їхнього народу. Він вистрибнув сам, але звинуватили мене. У мене з ним конфліктів не було".

За словами моряка, іранських правоохоронців не цікавила його позиція щодо цього інциденту.

Коли журналісти запитали, чи допомогло голодування, український моряк відповів: "Так, голодування стало важелем впливу для вирішення ситуації. Мене відпустили під особисте зобов'язання заступника консула в Ірані".

Обмін зміг відбутися після того, як президент України Петро Порошенко своїм указом помилував шпигуна, який сидів в українській тюрмі. Громадянин Ірану вже у четвер, 10 січня, вночі повернувся на свою батьківщину.

Андрій Новічков
ТСН.ua

Своєю чергою Новічков прибув додому о 8 ранку. На запитання журналіста, як саме відбувся обмін, він відмовився відповідати. Коли у нього запитали, що він буде робити далі, Новічков сказав: "Спочатку додому, а там буде видно".

Одразу після повернення у столицю він поїде до Одеси до своєї 82-річної бабусі, якій вже зателефонував Порошенко і попередив про повернення онука. 

Нагадаємо, 33-річний одесит Андрій Новічков, моряк із 10-річним досвідом, працював помічником капітана на судні Arezoo під прапором Ірану, коли там стався інцидент з одним із матросів. Вранці 17 січня 2017 року, коли судно перебувало у Південно-Китайському морі, молодший рядовий матрос Мухамед Бахранпур вистрибнув за борт. Свідком цього став Новічков, проте згодом його звинуватили у вбивстві іранського моряка.

Півроку українець провів у місцевій в’язниці, де в нього погіршилось здоров’я - сталося загострення давньої післяопераційної травми на хребті у поперековому відділі, через що йому було складно пересуватися. 13 вересня 2017 року Новічков вийшов на підписку про невиїзд на поруки консула, проте знову був затриманий іранськими правоохоронцями. У липні 2018 року після повторного затримання моряк оголосив голодування.

9 січня міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що моряк повернеться на батьківщину.

Відео Друзі українського моряка Андрія Новічкова просять допомоги у перших осіб держави

Страта загрожує українському моряку в Ірані. 33-річного Андрія Новічкова звинувачують в убивстві матроса на іранському кораблі. Чоловік опинився за бортом. Його шукали кілька днів та не знайшли. Старшого помічника Новічкова звинуватили у ненавмисному вбивстві. Нині Андрій чекає на вирок в Тегерані. Його друзі закликають перших осіб держави втрутитися в ситуацію і врятувати життя українцю, який внаслідок цієї історії фактично став заручником іранців. 

Друзі українського моряка Андрія Новічкова просять допомоги у перших осіб держави

Залиште свій коментар

Вибір редакції