Українській мові готують пам'ятник - символ безкінечності

Грузинський пенсіонер з Броварів ініціював ідею створення статуї, яка стане символом української мови. Він упевнений, що меценати дадуть на це гроші.

Мешканець міста Бровари під Києвом, пенсіонер Борис Саджайа, збирається спорудити статую - символ української мови.

Сам ініціатор ідеї родом з Тбілісі, але до української культури ставиться з величезною любов'ю.

"Але, на жаль, в Україні мало збереглося традицій. Я живу тут 6-7 років, і єдина традиція, яку бачу - фарбувати бордюри на травневі свята", - зі сміхом зауважив Саджайа, пише газета "Сегодня".

Саджайа хоче, аби статуя української мови стала поштовхом для національної ідеї. "Адже українська мова - древня. Вона вплинула на багато інших мов Східної Європи", - пояснив він.

Чоловік планує провести конкурс серед архітекторів, які висловлять свої ідеї - як має виглядати символ української мови. Хоча є в нього і своя думка: "Я бачу стрічку Мебіуса, то є символ безкінечності мови, її живучості", - розповів він.

Про гроші грузин не переживає: "У бізнесі кажуть: якщо ти на вірному шляху, потрібні люди самі падають тобі на голову. Хто завгодно дасть грошей - Ахметов, Пінчук, Катерина Ющенко! А є ще українська діаспора за кордоном, яка дуже переживає за стан української культури".

Українським архітекторам ідея сподобалася. "Тема дуже цікава, думка гідна. Але думаю, що такий символ має бути розташований не в Броварах. Є багато інших гідних міст, в першу чергу – Київ", - зауважив віце-президент Української національної ради архітекторів Георгій Духовичний.

"Я бачу цей символ у вигляді якоїсь простої геометричної багатогранної форми, в якій кожна грань нагадувала би висіченими зображеннями про різні етапи становлення української писемності, починаючи від трипільської культури", - додав архітектор.

Читайте також:

У Києві дівчину відмовилися взяти на роботу через українську мову

Табачник розповів про переваги російської мови

У грузинських ресторанах заборонили співати російською мовою

Аналітика по темі: "Вот язык у хохлов моржовый!"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: