Український скелелаз звинуватив свого екстренера в педофілії. Той все заперечує і подав на учня до суду

Український скелелаз звинуватив свого екстренера в педофілії. Той все заперечує і подав на учня до суду

Хлопець сім років потерпав від насильства.

Український скелелаз Павло Векла звинуватив свого колишнього тренера в педофілії. Хлопець каже, що той роками чинив над ним моральне і сексуальне насильство. Екснаставник усе заперечує і готовий у суді відстоювати свою честь, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Уже кілька років Павло живе в Німеччині. Переїхав з України невдовзі після завершення професійної кар'єри. Його розповідь – це типова історія спортсмена: секція скелелазіння з 13 років, виснажливі тренування, довготривалі поїздки за кордон, зустрічі з ріднею кілька місяців на рік.

Поруч завжди був тренер. "Моя мати була, напевно, разів тільки була два в залі. Він більше цікавився моїм життям, ніж батьки. Він навіть пару разів казав, що, можливо, я гей. Це ніби нормально для двох чоловіків. Точно, я пам’ятаю, казав: "Ні, я не хочу цього". Навіть відштовхував його руку", - каже Павло.

Коли з’явилася проблема з житлом, то наставник запропонував переїхати до нього, каже хлопець. У закордонних поїздках завжди селив у свій номер. "Я не пам’ятаю того часу, коли я не мешкав з Артуром в кімнаті. Показав моїм батькам, що є ліжко, але переконав мене спати з ним в ліжку в його кімнаті",- згадує.

До безпосередньо сексуальних дій кривдник вдався не одразу, а поетапно намагався переконати хлопця в тому, що "це нормально". "Спочатку це були не грубі дії, а пізніше це перейшло до сексуального втручання", - каже Павло.

Відео Гучне зізнання: український скелелаз звинуватив свого колишнього тренера у педофілії

Роки занять спортом, які переросли в роки відвідин психологів, - гучне зізнання українського скелелаза Павла Векли. Хлопець звинуватив свого колишнього тренера в педофілії. Твердить, що той роками чинив над ним насильство - моральне і сексуальне. Павло наважився говорити лише після того, як пішов від наставника.  

Гучне зізнання: український скелелаз звинуватив свого колишнього тренера у педофілії

Спортивні амбіції, психологічний тиск та матеріальна залежність – сім років Павло не наважувався піти від тренера. Цей період свого життя називає сексуальним рабством, яке тривало до 2012 року. "Потрібно закінчувати з життям, бо я не можу вирватися з цієї ситуації іншим чином. Раз я хотів вистрибнути з вікна, раз - з мосту в Українці. Я радий, що цього не зробив зараз", - розповів Павло.

Своє зізнання Павло опублікував в соцмережі. Пост зібрав сотні коментарів, більшість яких - зі словами підтримки. Дехто пише, що такі чутки про тренера ходили у 90-х роках, коли він вів турклуби у школі.

Наставник Артур Печій зустрівся зі знімальною групою ТСН та відповів на всі звинувачення колишнього учня. Нині він віцепрезидент української федерації скелелазіння. Усі закиди свого колишнього підопічного називає наклепом. "Так, він жив у мене не вісім, а чотири чи три місяці, коли в нього померла бабуся", - каже він і додає, що у ліжку разом не спали, що у його трикімнатній квартирі місця вдосталь.

Також спростовує інформацію, що нібито навмисне селив Павла у своїх номерах під час закордонних зборів: "Кожен член команди десь ночував. Тобто вісім-дев'ять осіб колись з кимось ночували". Систематично це не було, - запевняє.

Чоловік переконаний, що Павло вирішив очорнити його репутацію напередодні голосування за нового президента федерації. Хоча сам на цю посаду не подавався. Утім, в чому зацікавленість саме Павла, казати не береться. "Якісь, можливо, фінансові важелі були, що допомогли його вмовити на цей крок. Думаю, що варто поставити всі крапки над "і", - каже він.

Маргарита - приватна тренерка зі скелелазіння. Знайома з обома чоловіками. Їй Павло розповів свою історію кілька років тому. Тоді, за порадою Маргарити, хлопець не наважився написати заяву в поліцію. Своєю чергою, на захист тренера стали його нинішні вихованці. Називають слова колишнього вихованця про тренера наклепом, а про Печія відгукуються схвально.

В Україні за розбещення неповнолітніх загрожує до п'яти років тюрми. Невдовзі колишні тренер та учень стануть противниками в судових процесах. Свої звинувачення Павло озвучив німецькій поліції, там уже триває слідство. Своєю чергою, Артур Печій подав позов до українського суду на захист честі та гідності.

Щороку поліція розслідує близько 400 випадків сексуального насильства над дітьми. У 70% кривдник - це родич або дуже близька людина. Стежити за найменшими змінами в поведінці дитини, з ранніх років розповідати про недоторканість власного тіла, не запізнитись із поясненням теми сексу - такі поради батькам від психологів.

Кореспондент ТСН Антон Коцуконь.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів