Українського правозахисника, затриманого у Мінську, звільнено

Правозахисника Володимира Чемериса, який був затриманий у Білорусі у зв'язку з терактом в метро 11 квітня, було звільнено.

Правозахисника, одного з організаторів "Україна без Кучми" Володимира Чемериса, який був затриманий у Білорусі у середу, 4 травня, був відущений на свободу.

Про це повідомив співробітник білоруського правозахисного центру "Весна" Валентин Стефанович.

Чемерис поїхав в Київ на автобусі, оскільки пропустив через затримання свій потяг, додав Стефанович.

Раніше Чемерис сам повідомив про своє затримання у Білорусі. Причиною затримки названі перевірки у зв'язку з терактом в метро у Мінську 11 квітня. Він пояснив, що приїхав до Мінська для участі в конференції з прав людини.

"Це була презентація доповіді місії ОБСЄ щодо подій у Білорусі у грудні минулого року. За півгодини до презентації туди вдерлася міліція, затримала всіх, хто знаходився усередині. Зокрема, представники міліції затримали мене, ще щонайменше 5 громадян Росії, правозахисників, і одного громадянина Білорусі", - розповів він.

Стефанович також повідомив, що разом з Чемерисом було відпущено п'ятьох затриманих російських правозахисників. "Усіх відпустили. Ніяких документів на них не складали", - сказав він.

Раніше повідомлялося, що затримано дві російські правозахисниці - Вікторія Громова і Любов Захаров. Пізніше були затримані росіяни Ірина Пайкачева і Юрій Джибладзе. Пізніше Стефанович повідомив, що мінські міліціонери затримали ще одного російського правозахисника - Олександра Мнацаканяна.

Читайте також:

Організаторам теракту у мінському метро загрожує страта

Лукашенко пов'язав теракт у метро з "нудотним надлишком демократії"

Майже половина українців хоче союзну державу з Росією та Білоруссю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: