Українського призера World Press Photo дискваліфікували за фотошоп

Фотограф в одній з фотографій, яка отримала приз, цифровими засобами вилучив один з фрагментів зображення.

Український фотограф Степан Рудик, що цього року посів третє місце у міжнародному конкурсі репортажної фотографії World Press Photo, дискваліфікований.

Причиною для дискваліфікації стало те, що Рудик в одній з фотографій, яка отримала приз серії, цифровими засобами вилучив один з фрагментів зображення. Після того як журі премії запросило у Рудика вихідні коди і проаналізувало їх, роботу було вирішено дискваліфікувати, сказано в повідомленні на сайті World Press Photo.

За правилами конкурсу, максимум, який дозволений в цифровій обробці фотографій - це їх ретушування. Видалення фрагмента зображення визнано "відхиленням від того, що прийнято називати прийнятною практикою".

"Принцип World Press Photo - заохочувати високі стандарти в фотожурналістиці. Тому, щоб дотримуватися мети, ми повинні піти на такі заходи - хоч і шкодуємо про це", - сказав управляючий директор премії Мішель Мюннеке.

Внаслідок дискваліфікації Рудик буде позбавлений премії, а його роботи виключать з експозиції виставки, з якої World Press Photo тепер їздить по світу. З сайту премії роботи вже видалені.

Нагадаємо, Степан Рудик отримав третє місце в номінації Спорт, історії за серію чорно-білих знімків про спортивні вуличні бої в Києві.

Читайте також:

Найкращі фото світу: World Press Photo

Обрано найкраще фото минулого року

На конкурсі World Press Photo переміг знімок про фінансову кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: