Українську армію забезпечує харчами фірма, у штаті якої дві людини

Служба безпеки вирішила перевірити законність проведення процедури закупівлі продуктів для Збройних сил України.

Українська армія відмовилася від послуг продовольчої компанії, через яку пішов у відставку Юрій Єхануров. На зміну їй прийшла фірма, до якої також є питання у контролюючих органів – у штаті компанії всього дві людини, а створена вона була за кілька місяців до зміни підрядчика.

Нагадаємо, минулого літа Верховна рада відправила у відставку главу оборонного відомства Юрія Єханурова після скандалу, що розгорівся, навколо закупівлі фірмою "Мезон-К" наддорогих продуктів для військовослужбовців. На місце скандальної фірми, яка забезпечувала харчуванням військовослужбовців у дев'яти областях країни, військові залучили "Провідну компанію ВС" - компанію без досвіду праці продовольчим підприємством і з не менш сумнівною історією, ніж її попередниця. Договір з компанією був підписаний наприкінці грудня 2009 року.

Служба безпеки вирішила перевірити законність проведення процедури закупівлі в одного учасника і укладення договору з "Провідною продовольчою компанією ВС". СБУ звернулася до суду з вимогою притягнути до відповідальності співробітників Департаменту тендерних закупівель за порушення тендерного законодавства.

Приводом для цього стала невідповідність "Провідної продовольчої компанії ВС" ряду вимог: компанія була створена за кілька місяців до зміни підрядчика - в квітні 2009-го. У штаті всього дві людини - директор і бухгалтер. Впродовж 2009 року значних фінансово-господарських операцій компанія не здійснювала, досвіду роботи з надання послуг харчування не має, виробничі потужності відсутні, статутний капітал складає 62,5 тисячі гривень.

Такі сумнівні дані цієї компанії, яка отримала багатомільйонний підряд (орієнтовно 43 млн грн на 2010-й рік), на думку співробітників СБУ, повинні були перешкодити посадовцям Міноборони підписувати контракт. Проте в Міністерстві послалися на стислі терміни і складне фінансове становище в країні і армії, що в результаті змусило укласти договір з цією фірмою.

З аргументами Міністерства оборони погодився Шевченківський райсуд Києва, який відмовив Службі безпеки в притягненні до відповідальності і. о. відповідального секретаря тендерного комітету Міноборони.

Читайте також:

Українську армію скоротять на 20%

Гриценко: армія розвивається за планом Ющенка

Перехід армії на контрактну основу відклали на п'ять років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: