Українську автокефалію підтримали єпископи Московського Патріархату – Порошенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент гарантував захист їхніх прав.

До Вселенського Патріарха із підписами на підтримку українського Томосу звернулись і єпископи Московського Патріархату.

Про це розповів під час брифінгу президент України Петро Порошенко

"Вони витримали тиск, шантаж, погрози і залякування", - додав глава країни.

Він також гарантував, що  Україна поважатиме вибор тих, хто захоче залишитись у російський церковній структурі, але разом з цим захистить права священиків і мирян УПЦ МП, які вирішать вийти з-під Москви, "щоб разом з іншими православними творити єдину православну помісну церкву".

Раніше Патріарх Київський Філарет повідомив, що після Синоду Вселенського патріархату для України відкрито шлях до автокефалії. Зняття анафеми з Філарета та Макарія дає можливість об’єднатись українським церквам, оскільки всі три церкви тепер є канонічними. Томос буде отриманий саме після об'єднання церков.

Нагадаємо, у квітні Петро Порошенко офіційно схвалив звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від Предстоятелів православних церков України. Звернення передали Патріарх Філарет та Митрополит Макарій з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ.

Згодом Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві.

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів, які представляли Константинополь у Києві. РПЦ назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію" та заговорила про розкол. Окрім цього, священний синод РПЦ вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції