Українську ГТС переобладнають під вимоги нового договору про транзит газу – Макогон

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Керівник ГТС чекатиме дозволу на переобладнання від Кабміну.

Українську газотранспортну систему планують під транзитну потужність близько 40 млрд кубометрів

Про це розповів гендиректор компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За словами, вкладати будуть у модернізацію тільки тих компресорних станцій, які будуть використовуватися.

"Є розуміння, що, швидше за все, буде плюс-мінус 40 млрд (кубометрів. - ред.). І під ці потужності ми будемо перебудовувати систему. Самі труби викопувати ніхто не буде, тому що це економічно недоцільно", - сказав Макогон та уточнив, що в трубах буде знижено тиск і діагностика буде проводитися рідше.

Окрім цього він вважає, що транзит російського газу через ГТС України в обсязі 40 млрд кубометрів збережеться і після 2024 року. За словами Макогона, російський "Північний потік" не має такого балансу потужності і гнучкості, як українська ГТС.

"Тому наша система повинна залишитися затребуваною, якщо "Газпром" залишиться основним постачальником газу в Європу", - пояснив він.

Нагадаємо, 30 грудня у результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт про транзит газу. Угоду укладено на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років на аналогічних умовах. За підрахунками виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, доходи від транзиту газу, які Україна отримає протягом наступних 5 років, складуть 7,2 мільярда доларів.

У рамках пакетної угоди Росія погодилась виплатити Україні майже 3 мільярди доларів грошима за рішенням Стокгольмського арбітражу. Водночас, українська сторона відмовилась від інших судових позовів та претензій до "Газпрому". Однак, це не стосується позову щодо втрачених активів "Нафтогазу" в анексованому Криму та на шельфі Чорного моря.

Відео Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

Сам документ сторони називають компромісом, який буде вигідним для обох. Україна відмовилася від судових позовів до "Газпрому", але отримає понад 7 мільярдів доларів за транзит. Але керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв розраховує, що прибутки будуть більшими.

Газової війни не буде: Україна та Росія підписали контракт на транзит газу

Залиште свій коментар

Вибір редакції