Українську мову пропонують перевести з кирилиці на латиницю

Українську мову пропонують перевести з кирилиці на латиницю

Кирилиця - не те, за що необхідно триматись - експерт / Фото: Євген Малолєтка/ТСН.ua

Введення латиниці для української мови змусить громадян або вивчити українську, або найняти перекладача.

Щоб захистити українську мову від російської, її слід очистити від "московських" слів та перевести з кирилиці на латиницю, вважає незалежний експерт Анатолій Павленко.

"Українська мова здатна сама себе захистити. Для цього необхідно реалізувати мінімум два рецепти. Перший - це ліквідація "українських" слів, нав'язаних московською владою за 70 років, оскільки більш ніж достатньо українських синонімів, які є навіть у "сталінських" словниках і повернення хоча б на рівень 20-х років XX століття. Другий - перехід на латиницю", - сказав він, пише Gazeta.ua.

На думку фахівця, кирилиця не є такою цінністю, яку потрібно ревно охороняти. А введення латиниці для української мови змусить громадян або вивчити українську, або найняти перекладача. Прикладом цьому є слов'янські мови: польська, чеська, словацька, сербська.

"Балачка про мови вже набридла. Гаслами і примусом зробити українську мову єдиною і затребуваною в Україні неможливо. Ця проблема вирішиться, коли українська мова стане необхідною в повсякденному житті. Коли громадянин України, у якого проблеми з українською мовою, зіткнеться з труднощами, бажаючи придбати в магазині хліб чи горілку, не кажучи про роботу, то він буде змушений її вивчити. Це питання без примусу можна остаточно вирішити за 15-20 років, але для цього повинна бути державна програма", - резюмує експерт.

Нагадаємо, Верховна Рада України у вівторок 234 голосами прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики. Документом фактично дозволяється у певних регіонах офіційне використання російської мови, як другої національної.

Повʼязані теми:

Наступна публікація