Українську мову викладають у 10 з 2500 російських вишів

Посол України в Росії стверджує, що історичний розвиток української культури викликає великий інтерес і достатньо широко представлений у РФ.

У Росії майже у десяти вищих навчальних закладах викладається українська мова.

Про це посол України у РФ Володимир Єльченко сказав на прийомі у посольстві України в РФ, присвяченому Дням слов'янської писемності і культури.

"Викладання української мови і літератури ведеться у багатьох російських вишах, а саме: у Московському державному університеті ім. М.Ломоносова, Московському державному лінгвістичному університеті; Російському державному лінгвістичному університеті; Санкт-Петербурзькому державному університеті; Саратовському державному університеті ім. М.Чернишевського, Воронезькому державному університеті й інших", - сказав Єльченко.

Він підкреслив, що на сьогодні багатовіковий історичний розвиток української культури викликає великий інтерес і достатньо широко представлений у Росії.

"Географія" україністики не обмежується Москвою, а розповсюджується по всій території Росії", - сказав Єльченко.

За його словами, зокрема, через історичні події Башкортостан займає особливе місце на карті української діаспори, і Уфимський філіал Московського державного гуманітарного університету ім. М.Шолохова став одним із вишів Росії, де ведеться навчання українською мовою.

Також готуються кваліфіковані кадри для викладання української мови і літератури в освітніх установах Башкортостана, наголосив він.

Зазначимо, за даними Офіційного інформаційного порталу єдиного державного екзамену у Росії нині проводять навчання за різними спеціальностями 2597 вищих навчальних закладів та їх філій. Тобто 10 вишів складають приблизно 0,38% від загальної кількості вишів у РФ.

Читайте також:

У Москві відкриваються курси української мови для дітей

У Москві готові відкрити першу українську школу

Київ сподівається, що в Росії будуть забезпечені потреби мільйонів українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: