Українці бідніють на очах

Динаміка погіршення купівельної спроможності українців змушує бити на сполох.

Депутат від ПР Михайло Папієв констатував, що за даними провідних європейських експертів, Україна посідає 40-е місце за купівельною спроможністю громадян серед країн Європи.

За словами Папієва, внаслідок неефективної економічної політики, яку проводить нинішня влада, відбувається подальше погіршення добробуту населення. При цьому українці можуть витратити тільки 13% від тієї суми, яку на споживчі товари витрачає середньостатистичний європеєць.

Депутат зазначає, що, за розрахунками експертів Партії регіонів, Фонд оплати праці (ФОП) в цілому по державі за жовтень-грудень впав нижче очікуваного на 90 млрд. гривень. Одночасно катастрофічно впала купівельна спроможність середньої зарплати і пенсії, порівняно з 2007 роком.

"Наприклад, у жовтні 2008 року на заробітну плату громадянин може купити на 11 кілограмів свинини менше, ніж у жовтні 2007 року, на 13 кг менше макаронних виробів і на 27 літрів менше молока. Те ж відбувається з купівельною спроможністю середньої пенсії", - сказав Папієв.

"І в цей час немає жодного рішення уряду, який можна було б назвати випереджаючим, немає розрахунків економічних втрат, зниження рівня життя населення, динаміки зростання безробіття, немає плану дій в умовах поглиблення кризи, проекту бюджету, а отже – немає нічого, - сказав депутат. - Більш того, досі ніхто з відповідальних чиновників в економічному блоці уряду так і не відповів на питання: як прожити (точніше, вижити) більшості громадян при такому співвідношенні цін і зарплат і чому життя громадян перетворилося на боротьбу за виживання".

Нагадаємо, добробут українців, навіть тих, які працюють у великих містах, стрімко падає. Це пояснюється тим, що номінальні зарплати зменшуються, а обов’язкові витрати домогосподарств стрімко зростають,


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: