Українці борються з корупцією вдвічі краще, ніж росіяни

За даними Світового банку, найбільш корумповані в Україні медики, освітяни та працівники ДАІ.

Світовий банк провів дослідження ефективності державного управління у 212 країнах світу. Одним з головних аспектів дослідження стала ефективність держави у боротьбі з корупцією. Україну за цим показником визнано одним з аутсайдерів Східної Європи. Гірше – лише Росія й Білорусь.

Максимальну кількість балів (100% ефективності) цього року експерти Світового банку присудили Фінляндії. Таку оцінку країна отримує, починаючи з 1996 року, коли дослідження було проведене вперше.

На думку німецького політолога Олександра Рара, рівень корупції в Європі в 2008 році значно знизився за рахунок посилення нагляду за банками. Зокрема, європейські лідери вже домовилися про створення єдиного органу для фінансового нагляду на всій території ЄС. "Незабаром в Європі буде дуже складно проводити будь-які тіньові фінансові операції", - вважає Рар. В той же час аналітики Світового банку стверджують, що низка країн світу не борються з корупцією. Так, політика Сомалі і Північної Кореї була прирівняна до нуля.

Українська влада в минулому році показала результативнішу боротьбу з хабарами. Такі висновки зробив Світовий банк, додавши країні 1%. Тепер оцінка України складає 28%. Не дивлячись на таке незначне поліпшення, боротьба проти корупції в Україні як і раніше оцінюється як найнижча у східноєвропейському регіоні. Згідно з недавнім дослідженням, проведеним в Україні в рамках спільного проекту Європейської комісії і Ради Європи, найбільш корумпованими в Україні вважають сфери медичного обслуговування (16,7%) і освіти (6,6%), а також дорожню автоінспекцію (6,1%).

Гірше ситуація тільки в Росії і Білорусі, боротьба проти хабарів в яких була оцінена в 15% і 24% відповідно. Лідером же в боротьбі з корупцією на пострадянському просторі стала Грузія (51%).

Оцінка проводилася у відсотках: чим вище відсоток, тим вище ефективність. Держави, антикорупційна політика яких була визнана найбільш ефективною, отримали найвищий бал.

Читайте також:

Найбільше хабарників живе у Києві та Львові

Україна знову стала найкорумпованішою з нових незалежних держав

В Україні за два роки на 5% зменшився рівень корупції

Україну визнано найбільш корумпованою країною світу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: