Українці гинуть від блискавок

За даними Міністерства з надзвичайних ситуацій, за останній рік через блискавки загинуло понад двісті українців.

В Україні збільшується кількість потерпілих від блискавок. За даними Міністерства з надзвичайних ситуацій, за останній рік через це природнє явище загинуло більше двохсот українців. 

Найчастіше, на думку фахівців Харківського інституту "Блискавка", в цьому винні самі потерпілі. Найчастіше нещасні випадки трапляються в сільській місцевості, міста від ударів блискавок захищеніші. 

Якщо негода застала в полі, фахівці радять не ховатися під деревами або в порожніх будівлях. Рекомендується просто сісти навпочіпки. "Лягати не треба, тоді ви потрапите під різницю потенціалів землі, як зайчик - сісти і спробувати руками закрити вуха, тому що при розряді блискавки йде ще і грім", - розповів директор інституту "Блискавка" Володимир Кравченко. 

Найбільш ефективний захист від удару блискавки в місті - громовідвід. Його в 18-му сторіччі придумав американський президент Бенджамин Франклін. З того часу пристрій майже не змінився - це звичайний металевий стержень із заземленням. 

Зараз його роль часто беруть на себе супутникові антени, встановлені на дахах. Нерідко вони стають і причиною пожежі. А ось мобільний телефон під час грози - цілком безпечний. У зону ураження розрядом люди ризикують потрапити не тільки на відкритому просторі, але і удома. 

Тому фахівці радять відключати електроприлади, щільно закривати вікна, уникати протягів і не виходити на балкони. Звичайним дротяним телефоном користуватися під час грози не слід, так само як і приймати душ. Учені запевняють: якщо дотримувати цих елементарних правил - блискавка обійде стороною.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: