Українці згідні на 40% зарплатні

Люди, які залишилися без роботи, сьогодні готові приймати будь-які умови працедавця.

Як стверджують рекрутери, під час переговорів на співбесіді розмір кінцевої ставки фахівця може бути понижений аж до 40%. Але подібний стан речей зовсім не говорить про те, що наступила несправедлива диктатура працедавців.

Як вважають самі компанії, в останні декілька років зарплати більшості фахівців росли скаженими темпами, і в умовах дефіциту професійних кадрів оклади багатьох співробітників просто не відповідали їхній кваліфікації. Тому те, що сьогодні відбувається на ринку (тотальне зниження зарплат) - явище, якого давно варто було очікувати. Зараз ситуація стабілізується і роздутих зарплат більше не буде. Людям платитимуть рівно стільки, скільки вони вартують, пише газета "Дело".

В той же час кадрові агентства відзначають, що тих фахівців, які не втратили роботу, хедхантити стало важче. Для таких людей гроші сьогодні мають набагато менше значення, ніж упевненість в завтрашньому дні. Тому поміняти стабільність в рідній компанії на невідомість в новій відважуються одиниці.

За словами керівника українського офісу екзекьютів серч компанії Pedersen & Partners (компанії, що спеціалізується на підборі топ-менеджерів в 37 офісах у всьому світі) Ігоря Кабузенко, що стосується топ-менеджерів, то ця категорія співробітників взагалі сьогодні може розглядати пропозиції про роботу лише в двох випадках: або якщо вони працювали в галузі, що сильно постраждала від кризи, і більше не бачать в ній перспектив, або якщо компанія, куди запрошують управлінця, має надмірну ліквідність і в майбутньому планує купувати інші активи.

У решті випадків топ-менеджери, швидше за все, проігнорують пропозиції хедхантерів. У тому числі і тому, що якщо у їхній компанії справи йдуть непогано, ці люди себе вже якоюсь мірою відчувають переможцями. Вони чітко розуміють, що в перспективі їм може дати криза - якщо їхня компанія змогла її пережити, то інші конкуренти в секторі не вижили. А у віддаленій перспективі це обіцяє дуже серйозні вигоди у вигляді збільшення частки фірми на ринку, а значить, і справедливо заслужених бонусів.

"Навіщо платити зарплату двом співробітникам, якщо сьогодні ту ж роботу за менші гроші згоден виконувати один?" - цим питанням тепер задаються все більше працедавців. І небезпідставно: все більше людей, що втратили роботу, від безвихідності готові працювати понад норму зовсім за невеликі гроші. Це стимулює працедавців оптимізувати кадрові бюджети за рахунок звільнення старих співробітників і найму за менші гроші професійніших і працездатних нових.

"Ми сьогодні дійсно змінюємо людей на деяких позиціях на професіоналів, з істотним багажем успішно реалізованих проектів. Цьому сприяє ситуація на ринку", - підтвердили подібну практику в одній з відомих українських компаній.

Як вважає директор з персоналу і розвитку "Київстару" Олена Кропівянська, коли компанія звільняє власних співробітників, яких вона сама ж привертала, мотивувала, щось їм обіцяла, і при цьому наймає інших, тільки з тієї причини, що їхня праця дешевша, це складно назвати далекоглядним вчинком.

"Така компанія забезпечує собі другу хвилю кризи на той час, коли в країні почнеться стабілізація. Оскільки дана дія є руйнівною для лояльності співробітників компанії", - ділиться своєю точкою зору HR-фахівець.

Читайте також:

Україна 68-ма в світі за рівнем життя

Криза виганяє українців за кордон

В Україні уже понад 900 тисяч безробітних

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: