Українці гублять своє майбутнє

У Всесвітній день боротьби за ліквідацію дитячої праці експерти говорять про смерть дітей від тієї ж праці.

Щонайменше одна дитина гине, а 15 – травмуються під час  сільськогосподарських робіт в Україні кожного року. Таку невтішну статистику наводять захисники прав дітей.

Нині дитячі правозахисники в Україні сконцентрувалися на боротьбі з найгіршими формами дитячої праці – в основному, у сільському господарстві, де, за їхніми словами, працює найбільше економічно активних дітей.

За оцінками фахівців, більше сорока відсотків дітей працюють у шкідливих умовах. П’яту частину змалку залучають до важкої фізичної праці. Багато таких дітей часто хворіє. Нерідко польові роботи призводять до втрати кінцівок...

Через польові роботи частина працюючих дітей постійно пропускає заняття в школі.

Експерти відокремлюють звичайну допомогу батькам від експлуатації. Якраз остання заважає навчанню, відбувається з примусу старших, шкодить здоров’ю та психіці дітей.

Дитяча праця споконвіку була частиною процесу виховання у сільській родині, але тепер вона перетворилася на засіб її виживання.

Попри те, що фахівці б’ють на сполох, востаннє держкомітет статистики проводив дослідження у цій сфері сім років тому. Тоді встановили, що майже 150 тисяч українських дітей працюють в сільському господарстві.

Як змінилася їх кількість донині – не відомо.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: