Українці мало знають про ЄС

Що таке Євросоюз та європейська інтеграція в Україні знають поверхнево.

Державна програма інформування громадськості з питань євроінтеграції виконується лише частково, бо фінансується тільки на 30%. Таким є висновок моніторингу міжнародної громадської організації "Інтерньюз-Україна".

Близько 40% інформації про інтеграцію країни до ЄС українці отримують з Інтернету. На радіо та телебаченні таких передач обмаль. Та й побачити їх можна лише на центральних каналах, констатує експерт "Інтерньюз-Україна" Євген Радченко.

"Євроінтеграція у нас досі розглядається через питання вступу чи не вступу до ЄС. І все. А те, що потрібно пройти довгий шлях, що має бути уніфіковано законодавство, обладнані кордони, має бути справедливий суд і багато іншого, того що залежить від України, висвітлюється дуже мало," – зазначив Радченко.

Він також розкритикував роботу голова держслужби з євроінтеграційної підготовки держслужбовців і наголовис, що чиновники часто плутаються у поняттях "європейська" та "євроатлантична" інтеграція.

"Хоча вони і звітують про підготовку 17 тисяч чиновників з євроінтеграції. Та це або вчили погано, або цифра не та. У держадміністраціях навіть не знають, хто має відповідати за реалізацію програми з європейської інтеграції,"- наголошує експерт.

Найефективнішими для поінформованості громадськості, на думку експертів, можуть бути масові заходи – фестивалі, ярмарки та рекламні акції, які пояснюватимуть переваги вступу до Євросоюзу.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: