Українці менше скаржаться до Євросуду

У першому півріччі 2007 року до Європейського суду з прав людини подало скарги значно менше українців порівняно з аналогічним періодом 2006 року.

Протягом першого півріччя 2007 року кількість українців, що подали скарги до Європейського суду з прав людини, зменшилася порівняно з аналогічним періодом 2006 року утричі.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства юстиції України, за словами керівника Мін’юсту Олександра Лавриновича, згідно з інформацією Європейського суду з прав людини, якщо 2006 року проти України було подано 3906 заяв про порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, то за перше півріччя 2007 року - 1300 заяв.

Загалом, повідомив міністр, станом на липень 2007 року за загальною кількістю заяв, поданих до Європейського суду з прав людини, Україна перемістилася порівняно з першим півріччям 2006 року з третього на четверте місце (на першому місці - Росія, на другому – Румунія, на третьому - Туреччина). 

Удвічі зменшилася також кількість заяв проти України, взятих Європейським судом з прав людини до розгляду. Якщо у першому півріччі 2006 року Євросуд визнав прийнятними та взяв до розгляду 117 справ, то у 2007 році - 54 справи за заявами проти України.

За словами Олександра Лавриновича, аналіз рішень Європейського суду, винесених проти України, демонструє, що найпоширенішими категоріями скарг є тривале виконання або невиконання в Україні рішень національних судів; порушення права на мирне володіння своїм майном; порушення права на ефективний засіб юридичного захисту; тривале провадження в національному суді; заборона катувань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: