Українці зможуть їздити до Росії без відмітки в паспортах

Українцям на кордоні з РФ не будуть ставити відмітки в паспортах, а лише в міграційній карті, яка являється однаково необхідною і для росіян, і для українців.

Українські прикордонники при перетині українсько-російського кордону можуть не ставити відповідну відмітку прикордонної служби в закордонні паспорти співгромадян, а тільки в міграційну карту.

Про це повідомив завідувач консульським відділом при Посольстві України в РФ Володимир Саєнко.

За словами Саєнка, про дане нововведення проінформовані прикордонні служби України.

"Ми зараз прийняли, згідно з нашим внутрішнім законодавством, що наші працівники прикордонної служби можуть не проставляти. Я нещодавно повертався з Києва, і сам був учасником. Можна не проставляти. Але в міграційну карту обов’язково", - сказав Саєнко. При цьому він уточнив, що це стосується громадян України.

Також Саєнко додав, що ніяких відміток у внутрішні паспорти громадян ставити не можна, щоб не перетворювати їх на недійсні. Інакше громадяни повинні звертатися з письмовою скаргою в консульство.

"Конкретно - Іванов Іван Іванович, такого-то числа, при перетині такого-то кордону", - пояснив він.

Також він додав, що на консульських консультаціях в Києві 24-25 вересня це питання поки що не піднімалося, тому що конкретних прикладів не було, хоча раніше такі випадки і були.

"Наші прикордонники знають, що у внутрішні паспорти ставити не можна", - сказав він.

Проте при перетині як з внутрішнім, так і із закордонним паспортом необхідно заповнювати міграційну карту.

"Внутрішні і закордонні паспорти - обов’язково оформляється міграційна карта. Вона обов’язкова для громадян України, в’їжджаючих на територію РФ, як і для громадян РФ, що в’їжджають на територію України. Для того, щоб було видно, коли він в’їхав, і коли виїжджатиме", - повідомив Саєнко.

Нагадаємо, у червні була заява, що іноземцям при перетині російського кордону, можливо, доведеться здавати відбитки пальців.

З такою ініціативою виступив Слідчий комітет при прокуратурі (СКП) РФ. За словами замглави СКП Василя Піскарева, іноземців також фотографуватимуть при в'їзді в РФ і сканувати їх документи.

Крім того, СКП пропонує посилити відповідальність за поведінку іноземців сторони, що запрошує, або їх працедавців.

Читайте також:

При в’їзді до Росії братимуть відбитки пальців

Туристам, щоб повернутися з США, доведеться здавати відбитки пальців

Лівія пропонує відмінити візовий режим з Україною

Ющенко заборонив знімати відбитки пальців з іноземців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: