Українці на свята сидітимуть вдома

Майже 85% українців не планують нікуди подорожувати і зустрінуть Новий рік і Різдво вдома.

Такі дані опитування оприлюднив соціологічний Консорціум Management Consulting Group. Згідно з даними опитування, лише 15,2% українців планують зустріти новорічні свята не вдома, тоді як до початку кризових тенденцій в економіці виїхати куди-небудь в цей період планували 19,5% респондентів.

Основною причиною відмови від поїздок у новорічний період, за даними дослідження, стали, затримки і скорочення заробітної плати.

"За підсумками кризи, за підсумками девальвації гривні основній масі людей, які одержували стабільну заробітну плату в гривневому еквіваленті, довелося відмінити свої поїздки у зв'язку зі скороченням заробітної плати", - зазначив керівник соціологічної служби Консорціуму Дмитро Громаков.

Кризові явища вплинули на вибір напрямку поїздок українців на свята. Так, кількість тих, хто планує відправитися до Карпатського регіону, скоротилася на 12%, до Криму – на 5%, до країн Європи – на 10%, до Єгипту, Туреччини, Тунісу – на 2%. Водночас, кількість бажаючих зустріти Новий рік у країнах Азії зросла на 5%, що пояснюється тим, що більшість таких путівок було придбано ще до кризи.

Кризові явища внесли корективи також і в транспортну логістику подорожей українців. Скоротилися поїздки залізничним транспортом на 14,5%, повітряним транспортом – на 12%. Водночас, на 22% збільшується кількість поїздок особистим автотранспортом.

"Ці скорочення і збільшення пов`язані, перш за все, з тим, що люди переорієнтовувалися на внутрішні поїздки. І, як правило, через те, що дешевшає бензин, але не змінилися ціни на проїзд у залізничному транспорті й повітряному, найбільш вигідними стають поїздки на особистому транспорті", - зазначив Громаков.

Опитування проводилося методом телефонного інтерв'ювання. Вибірка випадкова. Було опитано 1 тис. 400 респондентів, які проживають в Києві, Харкові, Донецьку, Одесі Дніпропетровську, Сімферополі, віком від 18 років. Статистична похибка вибірки становить близько 3-5%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: