Українці не довіряють політикам

Більшість громадян України не вірить у виконання політиками передвиборчих обіцянок. На виборах головну роль відіграють ірраціональні симпатії людей.

Кость Бондаренко
УНІАН
За даними Костя Бондаренко, більшість українців не вірить у виконання передвиборчих обіцянок політиків.
Більшість громадян України не вірить, що політичні партії та блоки виконають свої обіцянки, які вони дають перед виборами. 

Про це свідчать результати соціологічних досліджень “Ментальні основи вибору” Інституту Горшеніна, оприлюднені сьогодні під час прес-конференції в УНІАН. 

Зокрема, як зазначив директор Інституту Горшеніна Кость Бондаренко, не вірять у виконання обіцянок політиків 67,77% респондентів. При цьому серед опитаних виявилося 13,41% тих, хто сподівається на їх виконання, а 18,82% опитаних було важко відповісти на це запитання.

Гривні
Архів
Українці очікують, що найчастіше їм обіцятимуть підвищення зарплат і пенсій...
Бондаренко також наголосив, що 84,22% респондентів переконані, що під час виборчої кампанії політичні сили перш-за все будуть обіцяти підвищення заробітної плати і пенсій; 45,34% - поліпшення медичного обслуговування; 42,74% - повернення вкладів Ощадбанку; 41,98% - ліквідацію корупції; 39,28% - створення нових робочих місць. 

При цьому, за його словами, 29,66% опитаних переконані, що серед обіцянок буде вирішення житлової проблеми; 22,8% - розвиток малого і середнього бізнесу, 20,74% - вирішення проблем галузі освіти.

Також результати опитування свідчать про те, що на виборах кожен третій українець під час голосування буде орієнтуватися пеердусім на власні симпатії до певного політичного лідера. 

За словами Бондаренка, 31,76% респондентів робитимуть вибір, виходячи з власних вподобань. При цьому 28,2% опитаних орієнтуватимуться на партійну програму, 16,01% - на передвиборчі обіцянки партії або блоку; 1,61% - на інші фактори. В той же час 15,35% опитаних взагалі не змогли відповісти на це запитання. 

Юрба
Архів
За словами Бондаренка, більшість українців робить свій політичний вибір ірраціонально. (Фото: pix.lookmy.info)
Експерт також наголосив, що 37,58% респондентів наголошують, що на їх вибір тієї чи іншої партії або блоку під час передвиборчої кампанії більшою мірою впливають дебати між політичними лідерами; 37,38% - зустрічі з виборцями; 34,03% - партійна програма.
 
Директор Інституту Горшеніна зазначив, що результати дослідження демонструють, що “виборці здійснюють свій політичний вибір ірраціонально”. “Виборці підтверджують те, що у своєму виборі вони переважно орієнтуються на власні симпатії та антипатії до політичних лідерів”, - сказав Бондаренко. 

Медицина
УНІАН
...та поліпшення стану медицини.
Соціологічне дослідження проводилося з 20 червня по 4 липня 2007 року у 128 населених пунктах України. Всього, згідно з маршрутною вибіркою, з урахуванням основних соціально-демографічних характеристик населення України, було опитано 2006 респондентів, які репрезентують доросле населення України віком від 18 років. 

Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: