Українці не хочуть ділити Верховну раду навпіл

Людям не сподобалася ідея президента щодо кардинальної зміни структури влади в Україні.

Більшість українців не підтримують пропозицію президента Віктора Ющенка щодо формування в Україні двопалатного парламенту.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного "Українським демократичним колом" на замовлення Інституту політики.

Зокрема, противників створення двох палат парламенту налічується 49,6%. При цьому прихильників такої ідеї знайшлося 17,8%. В той же час 32,7 опитаних взагалі не змогли дати чіткої відповіді на це запитання.

При цьому кожен третій (32%) опитаний виступив за те, аби депутати обиралися до Верховної ради за мажоритарною системою (індивідуальне представництво в кожному виборчому окрузі), 29% - за пропорційною системою з відкритими списками (голосування за певного кандидата від партії або блоку).

В той же час 11,1 респондентів схиляються до того, аби залишити виключно пропорційну систему за партійними списками, 9,7% - за змішаною (частина депутатів обирається за мажоритарною системою, а частина - за пропорційною системою).

Опитування проводилося з 27 березня по 2 квітня 2009 року. Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 1200 респондентів віком від 18 років. Статистична похибка вибірки без врахування дизайн-ефекту з вірогідністю 0,95 не перевищує плюс-мінус 2,9%.

Читайте також:

Слідом за Черновецьким Ющенко дав орден Ярослава Мудрого голові Європарламенту

Ющенко попросив Раду швидко розглянути нову Конституцію

Ющенко надіється змінити Конституцію ще за час свого правління

Тимошенко: Ющенко прагне посадити в парламент олігархів

Ющенко пояснив, як слід розділити парламент

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: