Українці не вірять в розкол країни

Про це свідчать результати соціологічного дослідження “ЗМІ та свобода слова”, яке провів Інститут Горшеніна.

Лише третина українців (34,8%) вважають, що проблема розколу України на східну та західну частини дійсно існує. В той же час 42,8% українців не вважають цю проблему реальною. Досить великим є відсоток тих, кому складно відповісти на це питання - 22,5%, зазначили в інституті.

Для більшості респондентів не є визначальним і мовне питання на телебаченні. Для 56,5% українців мова, якою ведеться трансляція телепрограм, не має значення, 41,4% опитаних відповіли, що мова телепрограми для них має значення, 2,2% - важко відповісти на це питання.

73,7% українців одностайні в тому, що кожен громадянин України має володіти державною мовою. 19,4% вважають, що знання державної мови не є обов’язковим, 7% важко відповісти на це питання.

В інституті також наголошують, що опитування засвідчило те, що на сьогоднішній день Україна фактично є двомовною державою: 46,8% респондентів зізналися, що вдома розмовляють російською, 49,5% - українською, 2% - іншою мовою.

Приблизно навпіл розділилися думки російськомовних громадян щодо мови трансляції телепрограм: для 48,9% з них це має значення, для 49,5% - не має. Україномовні співвітчизники звертають на мову трансляції телепрограм менше уваги: лише 34,8% відзначили, що це для них має значення, для 63,2% байдуже, якою мовою транслюється телепрограма.

За результатами дослідження, експерти зробили висновок, що спроби розділити Україну за національною, територіальною чи мовною ознакою є здебільшого штучними і не мають під собою підґрунтя.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: