Українці незадоволені політикою

Згідно з результатами опитування TNS Ukraine, переважна більшість українців вважає, що події в Україні розвиваються не так, як належить.


72,2% опитаних дослідницькою компанією TNS Ukraine вважають, що події в Україні розвиваються в неправильному напрямку.

Про це сказано в результатах дослідження, результати якого наводить агенція „Українські новини”.

У ході опитування респондентам запропонували відповістити на запитання, в якому напрямку, на їхню думку, розвиваються події в країні.

При цьому, на думку 11,2% опитаних, події йдуть у правильному напрямку, 16,6% - не змогли відповісти. 51,4% опитаних дослідницьким центром TNS Ukraine не підтримують рішення президента Віктора Ющенка про проведення позачергових виборів Верховної ради.

У ході опитування респондентам запропонували відповістити на запитання, чи підтримують вони рішення президента про розпуск парламенту й призначення позачергових виборів.

При цьому 36,5% респондентів не підтримують таке рішення, 14,9% - скоріше не підтримують. Водночас 28,8% опитаних підтримують таке рішення Ющенка, 11,5% - скоріше підтримують. 8,3% опитаних не змогли відповісти на це питання. 46,9% опитаних дослідницьким центром TNS Ukraine проти одночасного проведення позачергових виборів Верховної ради й президента.

У ході опитування респондентам запропонували відповістити на запитання, за кого б вони проголосували, якби вибори в парламент відбулися в найближчу неділю.

При цьому 31,7% опитаних висловили готовність проголосувати за Партію регіонів, 17,8% - БЮТ, 8,3% - НУ, 3,5% - за "Народну самооборону", 3,3% - за КПУ.

Крім того, 1,4% респондентів готові проголосувати за Соціалістичну партію, 0,9% - за Народну партію, 0,8% - партію "Віче", 0,6% - Прогресивну соціалістичну партію, по 0,3% - за блок "Рух - Українська правиця" і Партію промисловців і підприємців, по 0,2% - за партію "Пора" і Українську народну партію, по 0,1% - за Народний Рух і Соціал-демократичну партію (об'єднану). Крім того, 0,3% готові проголосувати за яку-небудь іншу політичну силу.

Водночас, 12,4% опитаних не мають наміру брати участь у таких виборах, 11,2% - не змогли відповісти, 6,4% - проголосували б проти всіх.

Респондентам запропонували відповістити на запитання, чи підтримують вони ідею проведення одночасно позачергових президентських і парламентських виборів.

При цьому 35,4% опитаних не підтримують ідею таких виборів, 11,5% - скоріше не підтримують. Водночас, 30,3% опитаних висловилися за такі вибори, 12,2% - скоріше за. 10,6% не змогли відповісти.

У ході опитування респондентам запропонували відповістити на запитання, за кого б вони проголосували, якби вибори президента відбулися в найближчу неділю. 

Конституційний суд
Лише менше відсотка опитаних вважає, що в Конституційному суді працюють чесні судді.

При цьому за Юлію Тимошенко готові проголосувати 15,4% опитаних, за діючого президента Віктора Ющенка - 11,6%. Крім того, 3,6% опитаних готові підтримати на президентських виборах лідера громадського руху "Народна самооборона" Юрія Луценка, 3% - лідера Комуністичної партії Петра Симоненка, 1,9% - за лідера Соціалістичної партії й голови Верховної ради Олександра Мороза. 

0,9% респондентів готові проголосувати за голову фракції його імені в Київській міській раді Віталія Кличка, 0,8% - лідера Прогресивної соціалістичної партії Наталію Вітренко, 0,7% - міністра закордонних справ Арсенія Яценюка, 0,6% - депутата Ради й бізнесмена Рината Ахметова, 0,4% - депутата Ради Миколу Катеринчука, 0,3% - мера Києва Леоніда Черновецького, 0,1% - лідера Соціал-демократичної партії (об'єднаної) Віктора Медведчука. Крім того, 0,7% опитаних проголосували б за якого-небудь іншого політика.

12,2% респондентів не брали б участь в голосуванні, 6,8% - не проголосували б ні за одного з кандидатів, 11,2% - не змогли відповісти.

48% опитаних дослідницьким центром TNS Ukraine не вважають, що в Конституційному Суді працюють чесні судді. 0,7% опитаних вважають, що в КС працюють чесні судді. 41,3% респондентів не змогли відповістити на запитання про чесність суддів КС.

Крім цього, респондентів запитали про їхню оцінку об'єктивності й неупередженості рішень КС. 54,8% опитаних не згодні з думкою про об'єктивність і неупередженість рішень КС. 14,5% опитаних - згодні. 30, 7% опитаних не змогли дати оцінку рішенням суду.

Опитування було проведено в червні, було опитано 1200 респондентів віком 16-75 років, статистична похибка вибірки не перевищує 3%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: