Українці перебирають вакансіями

Рівень безробіття в Україні знизився, у людей з'явилася можливість обирати роботу за розміром зарплати.

У першому кварталі рівень безробіття в Україні становить 9,5%. Цей показник є кращим, ніж в деяких європейських країнах. Зокрема в Іспанії – 17,5%.

Остаточних підсумків півріччя ще не підбили, але окреслилася тенденція до скорочення безробіття і вже напевне можна говорити, що песимістичні прогнози на рік не справджуються.

Більшість безробітних, які сьогодні шукають роботу, не можуть влаштуватися не через відсутність вакансій, а через низькі зарплатні.

Багато хто з таких людей живуть на грошову допомогу з безробіття, яка складає близько 2 тисяч гривень. За деякими вакансіями заробітна плата іноді є навіть нижчою.

У свою чергу спеціалісти з рекрутингу запевняють, що нині не кращий час для гребування роботою. Криза обрізала роздуті штати і зарплати, і зворотного шляху у найближче десятиліття чекати годі. Керівники зрозуміли, що можуть обходитись і меншими силами. Тож, якщо й набирають людей, то або шукають заміну менш зговірливому працівникові в плані зарплатні, або шукають людей на нові напрямки.

Популярністю у роботодавців користуються антикризові топ-менеджери, комерційні директори і менеджери з продажу. Причому перевагу віддають багатоверстатникам, готовим працювати за двох.

У центрах зайнятості запевняють, що обирати є з чого – на одну вакансію припадає три реальних пошукачі. Роботи найбільше для людей без спеціальності, трохи менше робітничих пропозицій, і найменше – для службовців.

Фахівці констатують: кризова істерика минула, кого хотіли – скоротили, нині у рекрутерів вакансій вже удвічі більше, ніж було у квітні.

Оптимістична й офіційна статистика. Протягом 2009 року послугами центрів зайнятості скористаються 2,4 млн громадян. У основу бюджетів фонду соцстрахування на випадок безробіття були закладені гроші для 3,2 млн громадян. Тож грошей на допомогу безробітним поки що вистачає. А на осінь спеціалісти чекають незначного пожвавлення ринку праці.

Докладніше про ринок праці дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

У Японії через кризу масово звільняють роботів

Восени на Україну чекає друга хвиля фінансової кризи

Естонія увійшла до трійки лідерів ЄС по безробіттю

Іспанець найняв кілерів для шефа, аби його не звільнили
 

ВідеоВ Україні пожвавився ринок праці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: