Газ для населення подорожчає на 30%

Ціна на газ для споживачів підвищиться на 30-35%, а вказана в газових контрактах вартість блакитного палива для України не є економічно обґрунтованою.

В середньому збільшення ціни на газ для всіх категорій споживачів складе 30-35%, прогнозує уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"Я б так сказав, в середньому на 30-35% чекаємо підвищення цін за всіма категоріями споживачів", - сказав Соколовський на прес-конференції в середу, кажучи про прогнози збільшення цін на газ для населення країни.

Крім того, за словами уповноваженого президента, вказана в газових контрактах ціна на російський газ для України не є економічно обґрунтованою, а "політично договореною".

"Результат є не втішним, і тому в цій ситуації я вважаю, що, насамперед, уряд повинен українському народу сказати чисту правду: ми зробили все, проте, на жаль, ми не виграли в цьому газовому конфлікті", - сказав Соколовський.

Він також додав, що російська сторона має право відстоювати свої інтереси, але і українська сторона має право наполягати на своїй стратегії.

Соколовський також прогнозує, що у зв'язку з підвищенням цін на газ, продукція української економіки стане менш конкурентоздатною.

"Продукція української економіки стане менш конкурентоздатною на світових ринках", - сказав він, навівши приклад, що після збільшення цін на газ продукція хімічної і металургійної промисловості стане дорожчою, а значить, буде менш конкурентоздатною.

Нагадаємо, "Нафтогаз України" оприлюднив ціни російського блакитного палива на 2009 рік. За інформацією компанії, ціна газу для України буде поступово знижуватися з рівня 360 доларів за тисячу кубометрів у першому кварталі року.


Читайте також:

Україна буде платити за газ 162 долара

Газ для населення коштуватиме 228,8 доларів і може подорожчати

Ющенко: ціна на газ, озвучена Тимошенко, нереальна

ВідеоГаз для населення подорожчає на 30%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: