Українці визнали найкращим президентом Кучму, а Ющенку поставили "двійку"

За пять років підтримка громадянами діяльності третього президента України впала у 17 разів. Найкращим президентом визнаний Леонід Кучма.

Українці оцінили діяльність Віктора Ющенка на посту президента країни на “двійку”, а найкращим президентом в історії незалежної України визнали Леоніда Кучму. Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова.

Зокрема, респонденти оцінювали діяльність Ющенка на посаді президента за 5-бальною шкалою, де "1" означає дуже погано, а "5" - дуже добре. Середня оцінка склала 2,17 бали.

Директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко зазначив, що така оцінка з боку опитаних є очікуваною, враховуючи надзвичайне розчарування громадян, яке відбулося за час правління Ющенка. Так, повна підтримка діяльності Ющенка у лютому 2010 року порівняно з лютим 2005 року впала у 17 разів (з 48,3% до 2,8%). Водночас непідтримка його дій зросла за цей період з 23,3% до 73,6%.

Биченко додав, що порівнюючи виконання обов’язків президента України різними політиками, які перебували на цій посаді, близько третини опитаних (32,6%) вважають, що найкращим президентом був Леонід Кучма. 12,6% респондентів кращим президентом назвали Леоніда Кравчука і лише 10,6% громадян вважають, що кращим президентом України був Ющенко. Відносна ж більшість опитаних (44,1%) не змогли виділити нікого з них або не відповіли на запитання.

Також відносна більшість українців (43,2%) вважає, що Ющенко повинен відійти від політичного і громадського життя. П’ята частина опитаних (20,5%) вважають, що він має зайнятися громадською діяльністю. Приблизно однакові частки респондентів схиляються до думки, що Ющенко має продовжити активну політичну діяльність (11,3%), та хотіли б, щоб він був притягнений до суду (12,0%). Решта опитаних не визначилися або дали іншу відповідь.

Порівняно з відповідями на аналогічне питання стосовно майбутнього Кучми, яке ставилося у лютому 2005 року, до Ющенко населення ставиться менш агресивно: притягнення Кучми до суду у 2005 році хотіли 35,3% опитаних.

Дослідження було проведено з 26 лютого по 2 березня 2010 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування, проведеного Центром економічних і політичних досліджень імені Разумкова, Віктора Януковича та Юлію Тимошенко українці назвали найкращими прем'єр-міністрами за роки незалежності України

Читайте також:

Ющенко: Янукович кинув виклик мільйонам українців

Януковича та Тимошенко названо найкращими прем’єр-міністрами часів незалежності

Ющенко порівняв себе з Мазепою: так само недооцінений та зраджений

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: