Українці щорічно переплачують за ліки зайвий мільярд доларів

Генпрокуратура вважає, що ціни на ліки в Україні необґрунтовано завищуються, і обіцяє перевірити всі фірми що ввозять ліки до країни.

Населення України щорічно переплачує мільярд доларів через необґрунтовано завищені ціни на ліки.

Про це після завершення розширеного засідання колегії Генеральної прокуратури у Києві заявила заступник генпрокурора Тетяна Корнякова.

Вона зокрема пообіцяла, що ГПУ посилить контроль за роботою Державної інспекції з контролю за цінами, яка повинна припиняти необґрунтоване підвищення вартості медикаментів.

"Будемо жорстко контролювати Держінспекцію з цін і будемо вимагати, щоб вони робили перевірки і притягали до відповідальності всіх тих, хто порушує цінову політику в Україні", - сказала заступник генпрокурора.

Вона також відзначила, що за підсумками засідання колегії ГПУ відправить до Міністерства охорони здоров'я і Міністерства фінансів подання з вимогами усунути порушення у контролі за ввезенням ліків до України.

Корнякова також зауважила, що Генпрокуратура очікує від Антимонопольного комітету завершення перевірки 15 оптових фірм, які займаються ввезенням до України ліків.

Заступник генпрокурора додала, що 90% імпортних медикаментів не оподатковуються, а на більшість ввезених до України партій немає сертифікатів походження.

Нагадаємо, на тому саме засіданні колегії Генпрокуратури міністр охорони здоров'я Василь Князевич запропонував ввести податок на додану вартість на ліки іноземного виробництва.

На думку голови МОЗ, таке нововведення дозволить ефективніше контролювати процес ввезення імпортних медикаментів до України і отримувати інформацію, звідки вони завозяться до країни.

Також Князевич повідомив, що його міністерство створило фармакологічну інспекцію з якості ліків і запропонував змінити законодавство, запровадивши суворе покарання для фірм, що надають неякісні ліки. Все це, на думку міністра, повинно зробити ціни на ліки доступнішими.

Читайте також:

МОЗ просить підняти ціни на імпортні ліки

Українці витрачають на лікування за кордоном 100 млн доларів щороку

Паніка в Росії: звичайне ГВРЗ прийняли за свинячий грип

Україна має ліки від свинячого грипу

ВідеоУкраїнці переплачують за ліки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: