Українці сідають на хлібну дієту

Через зменшення доходів українці відмовляються від дорогих продуктів і споживають більше хліба та круп.

Українські споживачі все частіше відмовляються від товарів сегменту "преміум" на користь традиційних продуктів.

У супермаркетах покупці почали уважніше придивляються до цінників. Підвищеним попитом стали користуватися хліб і крупа. Молочно-сирні продукти навпаки - втрачають популярність.

Як сказав почесний президент ТОВ "Хлібні інвестиції" Юрій Триндюк, виробникам хліба криза тільки на руку. "Це продукт першої необхідності, народ його їсти не перестане", - вважає він. На його думку, чим дорожче інші продукти, тим вищі продажі хліба. "Якщо дорожчатимуть м'ясо, молоко, то люди почнуть збільшувати споживання хліба", - каже Юрій Триндюк.

На відміну від пекарів, виробники молочної продукції підраховують збитки. Почесний президент ВАТ "Шосткинський міськмолкомбінат" Лариса Рудакова відзначає, що у підприємств молочної галузі спостерігається падіння попиту на продукцію. "В порівнянні з минулим роком в листопаді-грудні попит на цільномолочну продукцію знизився майже на 5%, сири - на 10%", - каже вона.

Переорієнтація споживачів на продукти економ-сегменту зафіксувули в усій роздрібній торгівлі. Суттєве зменшується споживання м'яса та ковбасних виробів.

Вже зараз учасники ринку відзначають тенденцію заміни м'ясних продуктів яйцем. Зростання споживання яєць в Україні експерти пов'язують зі збільшенням відсотка населення з низьким достатком.

Про рибу ж багатьом українцям теж доведеться забути. Зараз основне споживання риби доводиться не на власну річкову, а на імпортну заморожену, а її ціна росла пропорційно до зростання курсу долара і євро.

Деякі супермаркети, відчувши падіння продажів, наважилися на зниження цін в деяких товарних групах.

Читайте також:
Майже 80% українців відчули наслідки кризи
Україна б'є рекорди з безробіття
Україна наближається до дефолту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: