Українці сортуватимуть сміття

Міністерство з питань житлово-комунального господарства ініціює впровадження в Україні роздільного збору побутових відходів.

Сортування сміття (Фото: wordpress.com)
Головна проблема при впровадженні роздільного збору сміття - потреба підвищити житлово-комунальні тарифи. (Фото: wordpress.com)
Міністерство з питань житлово-комунального господарства ініціює впровадження в Україні роздільного збору побутових відходів. Про це сьогодні журналістам повідомив начальник відділу комунального обслуговування міністерства Олександр Ігнатенко.

За його словами, в законопроекті "Про внесення змін у Закон України "Про загальнодержавну програму реформування й розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки" передбачена субвенція регіонам на 2008 рік у розмірі понад 2 млрд. грн. на впровадження інвестиційних проектів, серед яких можуть бути і проекти з поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ). Частково ці кошти можуть бути направлені на оновлення спецтехніки і контейнерного парку.

Він також зауважив, що наразі вітчизняні та іноземні інвесторів зацікавлені вкладати кошти у збір, перевезення й утилізацію ТПВ, а також будівництво сміттєпереробних заводів, проте їх відлякують низькі тарифи. За даними Олександра Ігнатенка, в Україні населення за послуги з вивозу сміття платить тільки 0,2% своїх доходів, тоді як за кордоном - 1%. Отже, запровадження роздільного збору сміття може вплинути на тарифи в бік їхнього збільшення.

Для того, щоби не допустити зростання тарифів, міністерство пропонує запровадити податок на сміття, який нараховуватиметься, виходячи зі встановленої норми сміття на людину на рік. Крім того, на думку Олександра Ігнатенка, слід запровадити відповідний збір з виробників упаковки і енергонебезпечних товарів (батареї, побутова техніка), які, своєю чергою, закладуть цей збір у вартість товарів.

Як пояснив представник міністерства, роздільний збір сміття передбачає установку декількох контейнерів біля кожного будинку, в які сортуватимуться органічні і ресурсоцінні відходи (пластикові пляшки, упаковка, папір тощо). При цьому такий спосіб поводження з побутовими відходами передбачає будівництво сортувальних станцій і сміттєпереробних заводів, на яких з органічної маси вироблятимуться паливні брикети.

За словами Олександра Ігнатенка, впровадження роздільного збору сміття не дозволить ліквідувати сміттєзвалища і полігони, проте допоможе значно скоротити їхню площу і на 30-40% зменшити обсяги сміття.

Він також повідомив, що міністерство розробило методику організації роздільного збору сміття для місцевої влади, оскільки тільки з їхньої ініціативи цю програму може бути впроваджено. Зі свого боку міністерство готове вести просвітницьку роботу з населенням через муніципальні громадські центри, які впроваджуватимуть інформаційну політику міністерства з реформування ЖКГ.

Олександр Ігнатенко зауважив, що місцева влада повинні розрахувати, в яку суму обійдеться регіонові запровадження роздільного способу збору сміття. Наприклад, із цією метою Донецьк потребуватиме близько 300 млн. грн., а Київ - утричі більше. Пілотний проект із запровадження роздільного збору сміття міністерство планує реалізувати в Миргороді.

Крім того, Олександр Ігнатенко повідомив, що потенціал обсягу ринку переробки побутових відходів в Україні становить близько 20 млрд. грн., тоді як сьогодні фактично наявний ринок оцінюють у 1 млрд. грн.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: