Українці стали вимирати повільніше

У 2009 році в Україні зафіксовано значний спад показнику смертності.

У другому кварталі 2009 року в Україні тривала тенденція до різкого зменшення смертності. Про це розповів міністр юстиції України Микола Оніщук, посилаючись на оперативні дані органів реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України.

Так, якщо у І кварталі поточного року в Україні було зафіксовано 21-23-відсотковий спад смертності у порівнянні з аналогічними періодами 2007 та 2008 років, то у ІІ кварталі цей показник додав ще 3 відсотки. Загалом, за квітень-червень 2009 року в Україні померло 155 658 осіб, у той час як за січень-березень – 160 587 осіб, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

Крім того, у ІІ кварталі поточного року збільшився показник народжуваності. Якщо з січня по березень в Україні народилося майже 106 тисяч немовлят, то у квітні-червні народилося 108 584 немовлят.

Рекордним є також показник співвідношення кількості народжених та кількості померлих громадян. Цей показник є найкращим щонайменше за останнє десятиріччя.

Так, якщо, наприклад, протягом перших кварталів 2007-2008 років кількість народжень до кількості смертей знаходилося у співвідношенні 1:1,8 та 1:1,7, то у І кварталі 2009 року цей показник склав 1:1,5. А у ІІ кварталі поточного року цей показник досяг співвідношення 1:1,4.

При цьому, якщо у перших кварталах 2007-2008 років смертність перевищувала народжуваність в усіх регіонах, то у І кварталі 2009 року одразу в чотирьох регіонах зафіксовано перевищення кількості народжених до кількості померлих. Зокрема у Волинській – на 0,5 відсотка, у Закарпатській – на 2 відсотка, у Рівненській області – на 1 відсоток, у Києві – на 7 відсотків.

У ІІ кварталі поточного року народжуваність у цих регіонах у співвідношенні до смертності зросла ще більше. Зокрема, у Волинській області кількість народжень на 22 відсотки перевищила кількість померлих, у Києві - на 9 відсотків, Рівненській області – на 8 відсотків, Закарпатській області – на 7 відсотків.

Читайте також:

Наявність сенсу життя знижує ризик передчасної смерті

Європа стурбована вимиранням українців через алкоголь

Українські чоловіки вимирають через спосіб життя

За двадцять років українців стане менше на 17 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: