Українці світу з'їдуться в Донецьк

У Донецьку 20-21 серпня пройдуть загальні збори ради директорів Світового конгресу українців на чолі з Аскольдом Лозинським.

У Донецьку 20-21 серпня пройдуть загальні збори ради директорів Світового конгресу українців (СКУ) на чолі з його президентом Аскольдом Лозинським.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Донецької облдержадміністрації, у зборах візьмуть участь керівники громадських організацій українців із 40 країн ближнього і далекого зарубіжжя, працівники центральних і місцевих органів влади України.

Аскольд Лозинський
УНІАН
Президент Світового конгресу українців Аскольд Лозинський
У прес-службі повідомили, що метою зборів є збереження національної ідентичності, духовності, мови, культури українців, які проживають за межами України, а також координація діяльності українських організацій - членів Конгресу.

Відповідно до програми, робота зборів почнеться з покладання квітів до пам`ятника Тарасу Шевченку і до меморіальної дошки Василю Стусу.

Сьогодні, 20 серпня, учасники зборів ухвалять протокол попередніх річних зборів ради директорів СКУ, а також заслухають інформацію делегатів країн-учасниць. На 20 серпня запланована також зустріч учасників зборів з представниками української громади в Донецьку.

21 серпня збори заслухають звіти рад, комісій і комітетів, затвердять бюджет на 2008 рік, приймуть нових членів СКУ.

Втім, не всі радіють приїзду Конгресу — донецький обком Компартії України вже організував пікети проти зборів.

Сьогодні вранці близько 40 пікетувальників з червоними прапорами зустріли учасників збору СКУ біля пам`ятника Тарасу Шевченку. Тоді як делегати Конгресу покладали квіти до підніжжя пам`ятника, активісти КПУ виконували радянські пісні ”Нам нужна одна победа”, ”Смуглянка-молдованка”, а також тримали в руках антипрезидентські гасла. Пікетувальники також заявили про намір ”переслідувати націоналістів по п`ятах” і зірвати збір ради директорів СКУ.

Як повідомили в прес-службі обкому КПУ, донецькі комуністи виступають ”проти розпалювання протистояння Схід-Захід, проти спроб націоналістів задекларувати, що Донбас теж підтримує націоналістичні ідеї канадських українців, проти визнання Голоду 1932-1933 років геноцидом українського народу”.

”Компартія України вимагає, щоб СКУ не заявляв, що за загальної підтримки Донбасу було ухвалено рішення визнати Голод 1932-1933 років геноцидом українського народу на світовому рівні”, - підкреслили в прес-службі обкому КПУ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: