Українці у дружбу з Росією вірять більше, ніж з ЄС

За даними соціологів, три чверті українців сподіваються на якнайскоріше покращення відносин з Росією.

Кількість українців, які вірять у покращення відносин із Росією, більша, ніж тих, які вірять у покращення відносин із Європейським союзом. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна.

Зокрема, 75,9% респондентів вважають, що з обранням нового президента України російсько-українські відносини будуть покращуватися. Майже кожен десятий опитаний (11,9%) вважає, що відносини України і Росії залишаться незмінними, а 6,5% респондентів вважають, що вони будуть погіршуватися. Не змогли відповісти на це запитання 5,8% громадян України.

Менше половини українців (45,7%) вважають, що після приходу до влади нового президента відносини України та Європейського союзу будуть покращуватися. Більше чверті (29,5%) опитаних вважають, що відносини залишаться незмінними, а 13,5% респондентів висловили побоювання, що відносини між Україною та ЄС будуть погіршуватися. Не змогли відповісти на це запитання 11,2% респондентів.

Менше половини українців (42,1%) характеризують нинішні відносини між Україною та Росією як недружні. З них близько третини (31,1%) назвали їх "скоріше недружніми", а кожен десятий (11,0%) – "точно недружніми". Нейтральними взаємовідносини України та Росії вважають близько третини опитаних (29,3%), а більше чверті респондентів (26,9%) вважають відносини країн дружніми. З них 18,0% назвали відносини України та Росії "скоріше дружніми", а 8,9% - "точно дружніми". Не змогли відповісти на це запитання 1,7% респондентів.

Майже половина українців (48,7%) характеризують нинішні відносини між Європейським Союзом і Україною як нейтральні. Майже чверть опитаних (24,0%) оцінюють ці відносини як дружні. З них 17,8% відповіли, що відносини Україна-ЄС "скоріше дружні", а 6,2% - "точно дружні". Характеризують відносини України з Євросоюзом як недружні 18,3% респондентів. Із них 14,3% вважають, що ці відносини "скоріше недружні", а 4,0% - "точно недружні". Не змогли відповісти на це запитання 9,0% громадян України.

Переважна більшість опитаних (84,1%) позитивно ставляться до спрощення візового режиму між Україною та Європейським Союзом. Із них 62,5% відповіли на це запитання "точно позитивно", а 21,6% - "скоріше позитивно". Негативно ставляться до спрощення візового режиму між Україною та ЄС 9,5% респондентів. Із них 5,3% відповіли на запитання "скоріше негативно", а 4,2% - "точно негативно". Не змогли відповісти - 6,3% громадян України.

Майже три чверті українців вважають найбільш доцільними заходами зближення України з Росією безвізове пересування громадян (78,4%) і культурний взаємообмін (76,7%). Більша частина опитаних (61,5%) пропонують як засіб зближення двох країн єдиний митний простір, а більше третини (38,8%) - спільну зовнішню політику. Вважають доцільним кроком введення для України та Росії: спільної валюти 16,2% респондентів; спільного законодавства - 12,5%; спільної армії - 10,2%; спільних державних органів влади - 7,8%. Відповідь "інше" дали 0,8% опитаних, а 3,2% висловили думку, що зближення України з Росією недоцільне. Не змогли відповісти на це запитання 4,2% респондентів.

Водночас більшість українців вважають найбільш доцільними заходами зближення України з Європейським Союзом культурний взаємообмін (68,8%) і безвізове пересування громадян (65,4%). Майже половина опитаних (45,9%) хотіли б мати з Євросоюзом єдиний митний простір, а майже чверть (23,1%) - спільну зовнішню політику. Вважають, що для України та ЄС доцільне введення: спільної валюти -11,9%; спільного законодавства - 7,3%; спільної армії - 5,1%; спільних органів влади - 4,4%. Відповідь "інше" дали 0,8%, а 6,2% респондентів висловили думку, що зближення України з Євросоюзом недоцільне. Не змогли відповісти на це запитання 9,2% громадян України.

Опитування на тему "Зовнішньополітичні пріоритети України" проводилося інститутом Горшеніна з 20 по 22 лютого 2010 року. Всього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів віком від 18 років у всіх обласних центрах України, містах Києві та Севастополі. Квотами були регіон проживання, стать і вік респондентів. Похибка дослідження не перевищує 3,2%.

Читайте також:

Більшість українців вважає, що Янукович має їхати в Москву, а не в Брюссель

Опитування: кожен п’ятий українець прагне об’єднання з Росією

80% українців підтримали введення смертної кари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: