Дипломати розглядають Ірак як вільний ринок для України

Українське посольство в Іраку вважає заслугою дружньої зовнішньої політики країни отримання найбільшого збройного контракту.

Нещодавно отриманий Україною найбільший за її історію збройний контракт від Іраку відображає принципи зовнішньої політики України.

Так вважає тимчасово повірений МЗС України в Іраку Володимир Толкач.

"Цей контракт - це квінтесенція нашої зовнішньої політики. Ми прийшли сюди друзями і пішли звідси друзями. Нас приймають тут друзями і партнерами. Мабуть, й контракт виглядає таким же чином", - вважає він.

Повоєнний Ірак - це гігантський ринок, поки що вільний, вважає Толкач. Ми щодня марнуємо свої можливості, переконує він. Освіта, будівництво, залізні дороги, електростанції чекають вправних рук. Останній контракт свідчить - іракці цінують, що наше посольство працює тут навіть під канонаду громадянської війни.

Українське посольство в Іраку розташоване в "червоній зоні" – найбільш небезпечній у країні.

У безпечній "зеленій зоні" знаходяться амбасади кількох найбагатших країн, які можуть собі дозволити розташування тут. "Зелена зона" – це кілька кварталів Багдада, які американці відділили триметровими бетонними парканами та десятками пропускних пунктівТут також розташовані будинки уряду та парламенту Іраку, єдиний на всю столицю безпечний готель.

Для того, щоби дипломати елементарно вижили в киплячому Іраку, МЗС попросило СБУ захистити їх бійцями елітного спецпідрозділу "Альфа".

На будівлі українського посольства немає ніяких упізнавальних знаків – ні таблички, ні прапора. Єдиний стяг України до останнього був розстелений на даху посольства. Американці просили позначити верхівки представництв, аби випадково не обстріляти їх.

"Таблички немає практично на всіх посольствах, які не хочуть нападів на свою територію", - пояснив Толкач.

Працівники посольства живуть прямо на роботі. Переїхати в будівлю довелося, коли в країні стало занадто небезпечно. Тепер посол і консул сплять у робочих кабінетах.

Більше про тяжкі будні українських дипломатів у неспокійному Іраку дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте  також:

В Іраку внаслідок двох вибухів загинули 11 людей

Напад на нафтопровід перервав експорт нафти з Іраку

Іракським повстанцям вдалося взламати безпілотники США

Україна уклала найбільший у своїй історії військовий контракт
 

ВідеоУкраїнці в Іраку живуть в найнебезпечнішій зоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: